Soru: İnternet üzerinde yayın yapan bir sözlük üzerinden tarafıma hakaret edilmektedir ne yapabilirim ?

Cevap: İnternet kullanımın artmasına bağlı olarak bir kişi merak ettiği şeyler için internet arama yapmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması için internet bir çok sözlük sitesi açılmıştır. Örnek vermek gerekirse incisözlük, ekşisözlük, uludugsözlük gibi. Bu siteler üzerinde kullanıcılar konu başlıkları belirlemekte ve bu konu başlıkları üzerinden konuyla ilgili yorum ve tespitler yapmaktadırlar. Bu kapsamda yapılan yorumları içerisine bir takım eleştirler, öneriler bulunduğu gibi hakarete varan sözcüklerde bulunmaktadır. Bu hakaret içeren sözlerin Türk Ceza Kanunu bakımından suç olduğu kuşkusuzdur. Fakat sözlükte yer alan kullanıcıların genellikle kendi anları yerine takma ad kullanıkları için bu kişilere ulaşmak pek mümkün olmayabiliyor. Bu durumda savcılık makamı sözlük yönetimine başvurarak söz konusu kullanıcıların IP adresleri istemekte ve bu verilen IP bilgisinden şüpheli şahıslara ulaşmaya çalışmaktadır. Eğer kullanıcılar proxy veya vpn kullanmışlarsa bu durumda IP bilgisinden de bu kişilere ulaşma şansı olmayabilir.

Bu işlemlerin hızlı bir şekilde sonuçlanması için alanında uzman iyi bir bilişim hukuku avukatından yardım alınmalıdır. Böylece davanın sonuçlanma ihtimali artacaktır. Zira bilişim suçları avukatları bu konuda tecrübeli oldukların gerekli işlemleri vakit kaybetmeden yapacaklardır. Eğer hakaret eden şahıslara ulaşılmazsa bu durumda dava takipsizlikle sonuçlanır. Fakat hakaret mağdurları hakaret içeren kelimelerin sözlükten silinmesi için mahkemeye başvurabilirler. Kişilik haklarına saldırı niteliğinde yada özel hayatın gizliğin ihlal oluşturan içerikleri için sulh ceza hakimlikleri erişim engelleme kararı vermektedirler. Sözlük yöneticileri de bu karar uyarak söz konusu içeriği kaldırmalı yada erişime engellemelidirler. Fakat unutmamak gerekirki internet özgür bir alandır bu tür özgürlük kısıtlayıcı hareketler interet kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadığı için silinen içerikten çok ağır içerikleri sözlükte yayınyabilirler. Her ne kadar yapılan işlem suç olsada söz konusu kişiler bulunana veya içeriklere engelleme kararı verilene kadar kişilerin itibarı sarsılabilir. Bu yollara başvurulmadan önce iyice düşünülmeli iyi bir bilişim avukatından yardım alınmalıdır.sözlük üzerinden hakaret

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.