Soru:

Merhabalar, benim bir kaç sorun olacak cevaplarsanız beni çok mutlu edersiniz. Ben yaklaşık 5 yıldır evliyim. Eşim ile aramızda mahkemeye taşınmış herhangi bir olay yok. Benim eşim evlenmeden önce avukat olarak çalışıyordu. Fakat evlendikten sonra mesleğinin yapmamaya karar verdi. Ben de bu karar saygı duydum. Eşim şu an hala çalışmamaktadır. Eşimin ailesi ve çevresi bana göre çok üst düzey hayat yaşanan insanlar. Evlendikten sonra eşimin isteklerine yetişemiyorum. Eşim sürekli olarak bir şeyler istiyor benim maddi durumum çok iyi olmadığından bu istekleri yerine getiremiyorum. Eşim çok lüks semtlerde oturmak istiyor fakat benim maaşım o tür yerlerde oturmaya yetmez. Evliliğin başından beri maddi sıkıntı çekiyoruz fakat eşim bu konuda bana hiç destek olmuyor aksine gereksiz şeylere için para harcıyor. Bende bu geçim sıkıntı yüzünden eşimden ayrılmaya karar verdim ve kendisine bunu ilettim. Bunun üzerine eşim benden yüklü bir miktar nafaka ödemesi durumunda ayrılabileceğini söylüyor. Fakat ben bu parayı ödemek istemiyorum. Zira kendisinin üzerine kayıtlı maddi değeri çok yüksek olan daireler var ve ailesinden de yardım alıyor. Ben eşimden bir an evvel ayrılmak istiyorum fakat maddi taleplerini karşılama şansım yok. Bu sebeple davamı çekişmeli olarak açmak zorundayım sanırım. Ama çekişmeli boşanma davalarının çok uzun sürdüğünü duydum. Bu süreçte beni fazlasıyla yoracağı için böyle bir şeyi göze alamıyorum. Ben eşime nafaka ödemeden ayrılabilir miyim ? Bir de anlaşma olmadan boşanma davasını en kısa sürede bitirmek için ne yapmalıyım?

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinizle anlaşmalı boşanma şansınız yok ise davanızı çekişmeli olarak açmak zorundasınız. Bu süreçte eğer eşiniz çalışmayacaksa eşinize nafaka ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nafakanın miktarı hakim tarafından belirlenecektir. Bu miktar belirlenirken her iki tarafında sosyal ekonomik durum araştırması yapılacak ve ona göre karar verilecektir. Genel olarak maaşınızın bir bölü dürdü ile bir bölü üçü arasında bir nafaka tutarı belirlenmektedir. Tabi bu tutar her olaya göre farklılık gösterir. Eşinizin çok fazla geliri olduğunu ispat edebilirseniz bu durumda nafaka miktarı düşürülebilir yada nafakaya hükmedilmeyebilir.

Etiketler:Boşanma Avukatı Ankara,Ankara Boşanma Avukatı,Boşanma Avukatları Ankara,Ankara Boşanma Avukatları,Eşimden Boşanmak İçin Ne Yapmalıyım

 

 

eşimden nasıl boşanabilirim

 

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.