Soru:

Herkese iyi çalışmalar diliyorum. Sizlerden birkaç konuda yardım istiyorum. Sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum. Ben boşanma istiyorum ama nasıl yapacağımı, nereden başlayacağımı bilemiyorum. Ben yaklaşık olarak 10 yıllık evliyim. Eşimle mutlu bir evliliğimiz vardı ya da ben öyle sanıyordum. Bir gün evdeki bilgisayarı kullanırken geçmişe bakmam gerektir. İnternet geçmişini incelerken eşimin hayat kadınlarının telefonlarını internetten aradığını farkettim. Bu kadınlar için arama yapmış daha sonra ilgili sitelere girmiş ve o kadınların telefon numarasına ulaşmış eşimin telefonunu incelediğim de internette yer alan hayat kadınlarının ilanlarında yer alan numaraların arandığını gördüm. Yani eşim beni hayat kadınları ile aldatmaktadır. Bunu yazmak benim için kolay değil ama çaresiz kaldığım için yazmak zorundayım. Zira boşanma davasını nasıl açacağımı bilmiyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Ben şimdi boşanma davası açsam eşimin o kişiler konuşma kayıtları çıkar mı? Eşim bu kadınlarla defalarca kez konuşmuş. Anladığım kadarıyla da bu kadınlarla defalarca kez birlikte olmuş. Eşimin böyle bir davranışta bulunduğu düşünmek bile ondan tiksinmeme neden oldu. Artık onunla aynı yatağa bile girmek istemiyorum ve bir an evvel boşanmak istiyorum. Açacağım davada ne gibi şeyler talep etmeliyim? Eşimin beni aldattığını nasıl ispatlayabilirim? Bu süreçte çocuğum velayeti bana verilir mi? Kendim ve çocuğum için nafaka alabilir miyim?

Cevap:

Merhabalar, anlattığınız olay çerçevesinde bir boşanma davası açmak istiyorsanız öncelikle eşinizin o kişileri internetten aradığına ve girdiği sitelere ilişkin olarak ilgili sitelerin ekran çıktılarını almalısınız. Bununla birlikte eşinizin arama kayıt dökümlerinin ilgili gsm şirketinden istenilmesi için mahkemeden talepte bulunmalısınız. Gelecek kayıtlar ile almış olduğunuz ekran çıktılarını numaralar birbirini tutarsa eşinizin bu kadınlarla konuştuğunu ispatlamış olursunuz. Ve bu güven sarsıcı hareketten dolayı mahkeme boşanmanıza karar verebilir. Bu süreçte çocuğunuzu velayetini alma imkanınız vardır. Eğer çocuğunuzun velayetini alırsanız eşiniz çocuk için nafaka ödemek zorundadır. Ayrıca eğer siz çalışmıyorsanız kendiniz içinde nafaka talep edebilirsiniz. Bu süreçte hak kaybına uğramamak için bir avukattan yardım almanızı öneririm.Ankarada boşanacaksanız boşanma avukatı ankara veya boşanma avukatları ankara kelimesini googleda aratarak uygun bir avukat bulabilirsiniz.

Boşanma Davası Avukat Ücretleri

boşanma telefon kayıtları

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.