Soru:

İyi günler diliyorum. Ben yaklaşık 10 senedir evliyim. Evliliğim genel olarak mutlu şekilde sürdü. Arada sırada küçük tatsızlıklar yaşadık elbet fakat bunlar boşanmayı gerektirecek kadar ileriye gitmedi. Eşimi hala seviyorum , bu evlilikten 2 tane de çocuğumuz oldu. Onları da güzel bir şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Her şey bu kadar güzel giderken eşimin facebook adresine girdim. Çok yaptığım bir şey değildir ama meraktan girip mesajlarını kontrol ettim. Eşim oradan bir bayanla sürekli yazışmalar yapmış. Bu yazışmalardan anladığım kadarıyla konuştuğu kişi eski sevgilisi. Eşim bu  kişiyle gizli gizli buluşmuş. Bana iş toplantısına gidiyorum dediği günlerde bu kişiyle birlikte otelde kalmış. Aralarında cinsel ilişki gerçekleşmiş. Bu konunun ayrıntılı çok yazmak istemiyorum ama yazışmaları okuyan her kişi ne olup bittiğini çok rahat bir şekilde anlayabilir. İlk başlarda ben bu konuşmalardan haberdar olduğumu eşime söylemedim. Kendisinin hala o kişiyle görüşmeye devam edip etmediğini merak ettiğim için. Eşim hala o kişiyle görüşüyor. Kendisine bu durumu anlatmadan önce ne yapmam gerektiği konusunda sizden bilgi almak istiyorum. Ben bu konuşmaları gördükten sonra boşanmaya karar verdim zira eşimin beni aldatmasını kaldırabilecek bir insan değilim. Bu sebeple her şeyi göze aldım ve boşanmak istiyorum. Ben boşanma davası açacağım ama açmadan önce neler yapmam gerekmektedir. Ne gibi deliller toplamalıyım. Bu kişiyle yapmış olduğu facebook konuşmaları mahkemede delil olarak kullanabilir mi? Bu delileri mahkemeye nasıl sunacağım?

Cevap:

Merhabalar, boşanma davalarında her türlü delil ileri sürülebilir. Zira evlilik içinde yaşananlar olaylar genellikle aile içinde kaldığı için delil bulmak çok kolay olmayabilir. Bu sebeple mesaj kayıtları, facebook kayıtları, twitter, instagram vb. sitelerde yayınlanan içerikler mahkemelerde delil olarak kullanılabilmektedir. Bu delillerinin mahkeme tarafından kabul edilebilmesi için o hesapların gerçekten eşiniz tarafından kullanıldığını ispatlamalısınız. Daha sonra o kayıtlar mahkeme tarafından incelenir ve boşanma kararı verilebilir. Bu delilleri mahkemeye ekran çıktısı alarak sunabilirsiniz. Bu tür davalarda hak kaybına uğramamak ve hızlı bir şekilde sonuç almak için iyi bir boşanma avukatından yardım alınız.

boşanmada facebook kayıtları

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.