Soru:

Merhabalar, ben yaklaşık 4 sene önce evlendim. Bu süre içerisinde baba kanser oldu. Fakat eşim benim babamı görememe izin vermiyor. Her gidiş gelişimde sorun çıkarıyor. Yaklaşık 6 ay sonra babam vefat etti. Bende bu süreçte izin aldım ve babamın cenaze işlemleri ile uğraştım. Cenaze dönüşü eşim gene izin kullandığım için sorun çıkardı. Bana karşı hep ilgisiz ve soğuk davranıyor. İnsanların yanında ben küçük düşürecek, rencide edecek sözler kullanıyor. Daha sonra gene aramızda kavgalar çıktı. Bir keresinde beni evden kovdu. Bende bunun üzerine annesini aradım ve durumu anlattım. Annesi de onu aradı ve bu şekilde eve girebildim. Eve girdikten sonra eşim beni öldürmekle tehdit etti. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bana kız ve erkek kardeşlerinin borçlarını ödetti. Bende huzursuzluk çıkmasın diye bu borçları ödemek zorunda kaldım. Erkek kardeşi gene benden borçlarını ödememi istedi bende ödemeyeceğimi söyledim. Bunun üzerine eşim çok sinirlendi ve beni çok kötü şekilde darp etti. Bunun üzerine bende polisi aradım. Polis geldi eşimi aldı. Eşimin ailesi bana çok sinirlendi ve hemen karakola git şikayetini geri al dediler bende korktum ve gidip şikayetimi geri aldım. Şimdi ben boşanma davası açmak istiyorum ama karakoldan şikayetimi geri aldığımdan dolayı açacağım davanın reddedilme olasılığı var mıdır? Bu süreçte nafaka öder miyim? Bana nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz.

Cevap:

Merhabalar, savcılıktan şikayetiniz geri almış olsanız bile orada ki delillere dayanabilirsiniz. Zira eşinizin size karşı davranışları boşanmayı gerektirecek davranışlardır. Ayrıca siz davanızı geri almış olsanız bile eşe karşı işlenmiş yaralama suçu şikayete tabi değildir. Bu sebeple siz şikayetçi olmasanız bile dava kamu davası olarak görülmeye devam edecektir. Açacağınız boşanma davasının kabul edilme olasılığı yüksektir. Bu süreçte eğer eşiniz çalışmıyorsa nafaka ödemek zorunda kalabilirsiniz. Fakat dava sonunda eşiniz kusurlu çıkarsa kusurlu tarafın nafaka almaya hakkı olmadığından nafaka talebi reddedilecektir. Bu süreçte hak kaybına uğramamak için iyi bir boşanma avukatından yardım almanızı tavsiye ederim.

boşanma davası darp

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.