Soru:

Merhabalar, ben yaklaşık olarak 5 yıldır evliyim. Bu evlilik süresi boyunca sürekli olarak eşimle şiddetli geçimsizlik yaşadık. Bu nedenle hayat benim için yaşanmaz hale geldi. Tartışmalarımız genel sebebi eşimin aşırı kıskançlığı, eşim sürekli olarak beni baskı altında tutmaya çalışıyor. Hatta iş yerimi bile arıyor ve çalışma arkadaşlarıma sorular soruyor. İş arkadaşlarıma bile hakaret ediyor. Benim daha önceki evliliğimden bir çocuğum var eşim onunla bile görüşmeme sorun çıkarıyor. Hatta çocuğumu nüfusumdan sildirmemi bile istedi. Eşimle zaten bir cinsel hayatımız yok. Boşanmak istediğimi söylediğimde eşim bana intihar ederim, senin yakanı bırakmam diyor. Eşim ailemle bile görüşmemi istemiyor. Ailemi eve almıyor. Bunun gibi bir çok sebep sayabilirim. Eşim gerçekten sorunlu birisi bir an evvel boşanmam gerekiyor ama nasıl yapacağımı bilemiyorum. Eşim boşanma davası açılınca kesinle boşanmak istemediği beyan edeceğini söylüyor. Böyle yaparak beni mahkemede süründüreceğini belirtiyor. Ben bu evlilikten nasıl kurtulacağım. Bu sebeplerle bir boşanma davası açsam kazanma şansım var mıdır? Ben davanın çok uzamasını istemiyorum. Mümkünse tek celsede bitmesini istiyorum. Eğer boşanma davam kabul edilmezse 3 sene daha beklemem gerektiğini söylüyorlar. Ben 3 sene daha bekleyemem eğer öyle bir şey olursa hayatım kararır.

Cevap:

Merhabalar, boşanma davanızın kabul edilebilmesi için eşinizin boşanmayı istemesi gerekemez. Eşiniz boşanmak istemese de boşanma davası açabilir ve boşanabilirsiniz. Bu durumda eşinizi kusurlu çıkarmak zorundasınız. Eşinizin kusurlu hareketlerini somut delillerle ispatlayabilirseniz boşanma davanız olumlu sonuçlanacaktır. Yukarıda bahsetmiş olduğunuz , hakaret, kıskançlık, ailenizle görüşmenize izin vermemesi, iş yerinizi arayarak rahatsız etmesi vs. Yargıtay tarafından boşanma sebebi sayılan davranışlar arasındadır. Bu nedenlerle boşanmanız mümkündür. Bu davayı kazanabilmek için tanık dahil her türlü delile başvurabilirsiniz. Davanızın tek celsede bitmesi pek mümkün görünmüyor. Zira davanızın tek celsede bitebilmesi için eşinizle anlaşmanız gerekir. Davanızın bir kaç duruşması sürmesi muhtemel. Davanız reddedilirse 3 yıl beklemek zorunda değilsiniz. Yeni boşanma sebepleriniz olursa bu sebeplerle 3 yıl beklemeden de boşanma davası açabilirsiniz. Bu konularda avukat yardımız almanız süreci hızlandıracaktır.

boşanma kıskançlık

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.