Soru:

Herkese iyi çalışmalar diliyorum. Sizlere bir kaç sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim. Ben eşimle yaklaşık 10 sene önce evlendim. Evliliğimiz gizli gerçekleşti. Eşimin ailesinin haberi bile olmadı. Bu şekilde bir bir süre hayatımıza devam ettik. Fakat ailelerin haberi olması gerektiğini düşündüğümüz için bir çözüm aradık. Sonunda boşanıp tekrar evlenme kararı aldık. Mahkemede tek celsede boşandık. Daha sonra düğün merasimi felan oldu. Ama bu süre zarfında benim başka bir kadınla ilişkin oldu. Bende bunu eşime söyledim. Eşimi zorda olsa tekrar evlenmeye ikna ettim. Fakat eşim bu olayı hiç unutmadı ve sürekli olarak dile getiriyor. Benden boşanmak istediğini söylüyor. Bu sürede iki tane de çocuğumuz oldu. Son zamanlarda eşimin beni aldattığını öğrendim. Eşim fiilen olmasa da internet üzerinden bir kaç kişiyle beni aldatıyor. Bu olaya rağmen ben eşimden ayrılmak istemiyorum. Eşim benden ayrılmak istediğinde de ona eğer benden boşanırsan sana ve ailene zarar veririm diye tehdit ettim. Ama eşim boşanma fikrinden hiç vazgeçmiyor. Son tartışmamızı da bu yüzden yaptık ve eşim çocukları da alarak babasının evine gitti. Şimdi çocuklarımı benden aldığı için onun hakkında işlem yapmak istiyorum. Karakoldan polis çağırıp tutanak tuttursam işe yarar mı? Olası bir boşanma durumunda çocukların velayetini almak için ne yapmalıyım?

Cevap:

Merhabalar, eşiniz size bir boşanma davası açarsa bu davada hakim geçici velayet konusunda bir karar verir. Bu durumda çocuklar kendisine verilmeyen tarafın çocukları görmesi için kişisel ilişki kurulur. Eğer eşiniz dava açmazsa bu durumda siz bir dava açarak hakimin müdahalesini istemelisiniz. Karakoldan tutulacak herhangi bir tutanak size bir fayda sağlamayacaktır. Eğer çocuklarınızı istiyorsanız siz bir dava açın ve çocukların neden size verilmesi gerektiğini hakime açık bir şekilde anlatın. Bu konuda iyi bir avukat tutmak sizi istediğiniz sonuca ulaştırabilir.

Etiketler:Boşanma Avukatı Ankara,Ankara Boşanma Avukatı,Boşanma Avukatları Ankara,Ankara Boşanma Avukatları,Eşim Benden Boşanmak İstiyor

eşim benden boşanıyor