Soru:

Herkese iyi çalışmalar diliyorum. Sizlere bir kaç sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim. Ben eşimle yaklaşık 10 sene önce evlendim. Evliliğimiz gizli gerçekleşti. Eşimin ailesinin haberi bile olmadı. Bu şekilde bir bir süre hayatımıza devam ettik. Fakat ailelerin haberi olması gerektiğini düşündüğümüz için bir çözüm aradık. Sonunda boşanıp tekrar evlenme kararı aldık. Mahkemede tek celsede boşandık. Daha sonra düğün merasimi felan oldu. Ama bu süre zarfında benim başka bir kadınla ilişkin oldu. Bende bunu eşime söyledim. Eşimi zorda olsa tekrar evlenmeye ikna ettim. Fakat eşim bu olayı hiç unutmadı ve sürekli olarak dile getiriyor. Benden boşanmak istediğini söylüyor. Bu sürede iki tane de çocuğumuz oldu. Son zamanlarda eşimin beni aldattığını öğrendim. Eşim fiilen olmasa da internet üzerinden bir kaç kişiyle beni aldatıyor. Bu olaya rağmen ben eşimden ayrılmak istemiyorum. Eşim benden ayrılmak istediğinde de ona eğer benden boşanırsan sana ve ailene zarar veririm diye tehdit ettim. Ama eşim boşanma fikrinden hiç vazgeçmiyor. Son tartışmamızı da bu yüzden yaptık ve eşim çocukları da alarak babasının evine gitti. Şimdi çocuklarımı benden aldığı için onun hakkında işlem yapmak istiyorum. Karakoldan polis çağırıp tutanak tuttursam işe yarar mı? Olası bir boşanma durumunda çocukların velayetini almak için ne yapmalıyım?

Cevap:

Merhabalar, eşiniz size bir boşanma davası açarsa bu davada hakim geçici velayet konusunda bir karar verir. Bu durumda çocuklar kendisine verilmeyen tarafın çocukları görmesi için kişisel ilişki kurulur. Eğer eşiniz dava açmazsa bu durumda siz bir dava açarak hakimin müdahalesini istemelisiniz. Karakoldan tutulacak herhangi bir tutanak size bir fayda sağlamayacaktır. Eğer çocuklarınızı istiyorsanız siz bir dava açın ve çocukların neden size verilmesi gerektiğini hakime açık bir şekilde anlatın. Bu konuda iyi bir avukat tutmak sizi istediğiniz sonuca ulaştırabilir.

Etiketler:Boşanma Avukatı Ankara,Ankara Boşanma Avukatı,Boşanma Avukatları Ankara,Ankara Boşanma Avukatları,Eşim Benden Boşanmak İstiyor

eşim benden boşanıyor

 

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.