Soru:

Merhabalar değerli arkadaşlar , ben 7 yıllık evliyim 5 yaşında bir oğlum var. Eşimle son zamanlarda devamlı kavga ediyoruz. Aramızda şiddetli geçimsizlik var. Eşimle zevklerimiz çok farklı benim sevdiğim şeyleri o sevmiyor onun sevdiği şeyleri ben sevmiyorum. Eşim bun şeylerden dolayı sürekli şikayet ediyor. Bende o mutlu olsun diye kendimi düzeltmeye çalışıyorum ama bir faydası olmuyor. Zira yaptığım şeyler yapmacık olduğu için eşim tatmin olmuyor. Bu arada eşim başka birine ilgi duyduğunu itiraf etti. Ben bunu duyunca deliye döndüm ve boşanma kararı aldım. Bu boşanma sırasında kafama takılan şeyler var. Bankada birikmiş biraz paramız var. Eşim bir devlet hastanesinde hemşire olarak çalışıyor. Evlilik boyunca yaptığımız yatırımlar sonucunda bir ev bir de araba aldık. Eğer boşanma davasını ben açarsam bu benim açımdan olumsuz bir durum oluşturur mu? Bu boşanma davası sonucunda hakim boşanma kararı verirse bu mallar ne olacak ? Eşim çalıştığı için benden nafaka alamaz diye düşünüyorum. Ayrıca çocuğumun velayeti kime verilir? Çocuğum benimle yaşamak istiyor fakat annesi onun aklını çelmeye çalışıyor , mahkeme günü çocuk annemle yaşamak istiyorum derse çocuğu hemen anneye mi verirler? Bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinizle birlikte boşanma kararı almışsanız boşanma süreci çok kısa olacaktır. Eşinizle birlikte bir protokol hazırlayarak mahkemeye başvurmanız gerekir. Yukarıda sormuş olduğunuz tüm sorularla ilgili olarak protokole madde koyabilirsiniz. Fakat bazı konularda anlaşmazlık yaşıyorsanız bu durumda davanızı çekişmeli olarak açmanız gerekecektir. Çekişmeli boşanma davasında tüm hususlara hakim karar verir. Çocuğun velayeti konusunda kesin bir şey söylemek zor zira çocuğun psikolojik ve kişisel gelişimi için hangi taraf daha faydalı ise hakim o tarafa çocuğu verecektir. Boşanma davasının içinde mal paylaşımı yapılmaz. Ayrı bir dava açarak mal paylaşımı yapabilirsiniz. Almış olduğunu ev ve araba evlilik için alındığı için yarısı eşinize yarısız size aittir. Eşiniz çalıştığı için ona nafaka ödemek zorunda kalmazsınız . Bu konularda iyi bir boşanma avukatından yardım almanız faydanıza olacaktır.

boşanma davası ne kadar sürer

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.