Soru:

Merhabalar, ben 11 senelik evliyim ve 6 yaşında bir çocuğum var. Eşimle aslında severek evlendik. Fakat zamanla aramızda tartışma başladı. Özellikle çocuğun doğmasına yakın dönemde bu tartışmalar iyice alevlendi. Bundan 5 sene önce eşime şiddetli geçimsizlikten dava açtım fakat sonra davadan feragat ettim. Eşime bir şans daha verdim ve düzelir gene aynı sorunları yaşamayız diye. Yani kısaca çekilmez bir evliliğim vardı fakat bu yetmezmiş gibi bir de eşimin beni aldattığını öğrendim. Arkadaş çevremden bir çok kişi bunu bana söyledi. Ayrıca cebinde bilmediğim bir numaranın sim kartını buldum. Bunun dışında bir çok mesajını yakaladım. Sim karta şifre koyduğu için kimlerle konuştuğunu öğrenemiyorum. Sanırım hayatında bir değil birden çok kişi var. Konuştuğu bayanların isimlerini dahi biliyorum. Ayrıca bazı bayanlar evli onların eşlerinin de kim olduğunu biliyorum. Bu durumu eşime izah etsem inkar yoluna gidecek. Eğer ben bu sim kartın şifresini çözüp içindeki bilgileri alsam boşanma davamda bana delil olabilir mi? Zira çevremde ki kişiler boşanma davamda şahit olmak istemiyor. Ayrıca bu konuyu savcılığa taşısam konuştuğu tüm telefon numaralarının tespiti yapılır mı? Ben davamı hangi delillerle ispatlayabilirim? Bu davada maddi manevi tazminat talep edebilir miyim? Çocuğum velayetini alabilir miyim? Nafaka talep etsem hakim kabul eder mi?

Cevap:

Merhabalar, boşanma davalarında davanızı her türlü deliller ispat edebilirsiniz. Eğer bulmuş olduğunuz sim kart eşinizin üzerine kayıtlı ise bu numaranın kimlerle konuştuğunu ve kimlerle mesajlaştığını öğrenmek için mahkemeden talepte bulunun. Bu durumda numaralar çıkacaktır. Fakat konuşma ve mesaj içerikleri çıkmayacaktır. Savcılık bu konuyla ilgilenmez zira ortada işlenmiş bir suç bulunmamakta. Eğer eşiniz bir numara ile sürekli mesajlaşmış veya sürekli olarak o numarayı aramışsa ve bu numara bir bayana aitse bu durumda güven sarsıcı hareket olarak kabul göreceğinden boşanma davanız kabul edilebilir. Bu davada maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz. Ayrıca hem kendiniz hem de çocuğunuz için nafaka talep edebilirsiniz. Bu süreçte iyi bir avukattan yardım almanız faydanıza olacaktır.

Etiketler:Boşanma Avukatı Ankara,Ankara Boşanma Avukatı,Boşanma Avukatları Ankara,Ankara Boşanma Avukatları

ankara-boşanma-davası

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.