Soru:

Merhabalar, ben eşiyle sorun yaşayan biriyim ve boşanmak istiyorum. Benim eşim sürekli olarak yalan söylüyor. Kendisini bu konuda defalarca uyarmama rağmen hala da yalanlarından vazgeçmedi, kendisi psikologa bile götürdüm ama bir fayda alamadık. Eşim evlenirken bile bana yalan söyledi. Kendisi halime olduğunu söylediği için evlenme sürecini hızlandırdık. Fakat ben kendisinden evlendikten sonra 2 ay sonra hamile kaldığını öğrendim. Bunun gibi bir sürü yalanını yakaladım. Daha önce beni başka bir erkekle aldatmıştı bende bunu yakaladım ama gene inkar etti normal arkadaşım dedi. Bende boşanma davası açtım. Elimdeki delillerle birlikte çok yüklü miktarda maddi manevi tazminat talep ettim. Çocuğumun velayetini  ve iştirak nafakası talep ettim. Davamız belirli bir aşamaya gelince bazı akrabaların araya girmesi nedeniyle tekrar barıştık ve ben davadan feragat etmek zorunda kaldım. Evliliğimiz gene aynı şekilde devam ediyor. Eşim yalanlarından hiç vazgeçmiyor. Ben bu nedenle tekrar bir boşanma davası daha açtım. Önceki davamdan feragat ettiğim için o iddialarımı mahkeme kabul etmedi sadece yeni iddialarımı dinlendi. Mahkeme aşamasında eşim bazı kişileri tanık olarak göstermiş fakat bu kişiler ne benim ne de evliliğimiz hakkında en ufak bilgiye sahip olmayan kişiler. Bunlar mahkemede yalancı tanıklık yaparlarsa mahkeme bunları dikkate alır mı? Böyle bir durumda benim ne yapmam gerekir. Ne olur bu konularda bana yardımcı olun.

Cevap:

Merhabalar, eğer mahkemede tanıklık sırasında hakim bu kişilere doğru söylemesi konusunda yemin ettirir.  Bu yeminin hukuki bir bağlayıcılığı yok bu nedenle bazı kişiler mahkeme huzurunda gerçek olmayan beyanlarda bulunabilirler. Bu durum Türk Ceza Kanunun’da suç olarak düzenlenmiştir. Yani eğer bu kişiler mahkemede gerçek olmayan beyanlarda bulunurlarsa siz onları savcılığa şikayet etmelisiniz. Yapılan yargılama sonucunda bu kişiler suçlu bulunursa onların vermiş olduğu ifade mahkemede dikkate alınmayacaktır. Eğer bu ifadeler hükme esas alınmışsa yeniden yargılama talep edebilirsiniz. Ayrıca duruşma sırasında bu kişilere çeşitli sorular sorarak yalan söylediklerini ortaya çıkarabilirsiniz. Tüm bu konularda ayrıntılı bilgi almak bir avukata başvurmanızı öneririm.

Etiketler:Boşanma Avukatı Ankara,Ankara Boşanma Avukatı,Boşanma Avukatları Ankara,Ankara Boşanma Avukatları

yalancı tanıklık

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.