Soru:

Herkese iyi çalışmalar değerli arkadaşlar, Benim kafama takılan bir kaç soru onları size sormak istiyorum. Boşanma davası açıldıktan sonra eşlerine ayrı yerlerde yaşamak hakkına sahip olduğunu biliyorum. Eşim yaklaşık 4 yıldır ailesi ile birlikte başka bir ilde yaşıyor. Ben kısa zaman önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle dava açtım. Eşim benden boşanmak istemiyor. Okullar kapandıktan sonra çocuğumu da alıp bana ait olan eve yerleşeceğini söylüyor. Eşimin böyle bir şey yapabilmesi kanunen mümkün mü? Zira söz konusu ev benim tarafından alındı. Parasını da evlilik öncesinde ödedim. Yani tamamen şahsıma ait bir ev. Eşimin tek amacı gelip olay çıkarmak. Böylece beni suçlu duruma düşüreceğini sanıyor. Kendisi evi terk etti ama mahkemede beni evden kovdun diyeceğini söyledi. Yani boşanma davamız oldukça sıkıntılı geçeceğe benziyor. Ayrıca eşim evden pay isteyeceğini de beyan ediyor. Oysa ki ev evlilikte önce alındı hangi gerekçeyle isteyecek merak ediyorum. Eğer duruşmada eşim beni evden kovdu derse davamız uzar mı? Eşimin benim yaşadığım eve gelmesini nasıl önlerim? Eğer eşim mal rejimi konusunda bir talepte bulunursa bir şey alma şansı olur mu? Eşime anlaşmalı boşanalım dedim bir sürü şey vaat ettim ama boşanmaya yanaşmıyor. Çok çaresiz durumdayım.

Cevap:

Merhabalar, eğer eşiniz anlaşmalı boşanmaya yanaşmazsa bu durumda çekişmeli dava açmanız gerekir. Çekişmeli davanızın kabul edilebilmesi için eşinizin sizden daha kusurlu olması gerekir. Yani evlilikte kusurlu taraf sizseniz boşanma davanızın kabul edilmesi mümkün değildir. Yapmanız gereken eşinizi kusurlu göstermek. Fakat eşiniz evden kovulduğunu iddia ediyorsa bu durumun aksini tanıklarla ispatlamanız gerekir. Zira eşinize evden gitmesini söylemeniz kusurlu bir harekettir. Ayrıca eşinizin başkaca kusurlu hareketleri varsa bunları da mutlaka mahkeme dile getirin. Eşinizin yaşadığınız yere gelmesini istemiyorsanız mahkemede bu durumu belirtin ve evin size tahsis edilmesini talep edin. Bu durumda eşiniz eve gelemeyecektir. Ayrıca evi evlilik tarihinden önce almışsanız eşinizin bu evden pay istemesi mümkün değildir. Bu konularda iyi bir boşanma avukatından yardım almanızı öneririm.

tehdit

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.