Soru:

Merhabalar, ben çok uzun zamandır evliyim. Bu evlilik bana artık sıkıntı vermeye başladı. Eşimle aynı yatağa bile girmek istemiyorum. Bunu kendisine söylüyorum ama o yapacak bir şeyin olmadığını bu saatten sonra boşanmanın kimseye faydası olmayacağını söylüyor. Oysa ben çok farklı düşünüyorum. Zira ömrümün geri kalanı küçük bir yerde kafa dinleyerek geçirmek istiyorum, özgür olmak istiyorum. Eşim bana ayak uyduramıyor artık. Boşanma davalarının çok uzun sürdüğünü duydum. Ben bu kadar uzun sürecek bir davaya girmek istemiyorum. Bir an evvel bitsin istiyorum fakat bunun ancak eşimle anlaşmam durumunda olabileceğini öğrendim. Eşimi ikna etmem gerek. Eşime bir sürü maddi vaatte bulundum ama gene ikna edemedim. Anlaşmalı boşanmaya bir türlü yanaşmıyor. Bu durumda bana yapacak bir şey kalmadı tek çarem çekişmeli boşanma davası açmak. Fakat bazı davaların 4 sene sürdüğünü duydum. En azından daha kısa sürede boşanmak için ne yapmam gerekir. Nasıl bir yol izlersem hızlı bir şekilde boşanabilirim. Bizim 4 tane çocuğumuz var hepsi de evli. Yani velayet nafaka herhangi bir konuda sıkıntı yaşamıyoruz. Maddi anlamda da beklediğim hiç bir şey yok yeter ki  eşim boşanmaya razı olsun.

Cevap:

Merhabalar, boşanma davaları da diğer davalar gibi uzun sürmektedir. Bu süreyi kısaltmak için anlaşmak gerekmektedir. Eğer anlaşmalı boşanma olmayacaksa davanız oldukça uzun sürebilir. Zira sadece dilekçeler aşamasının tamamlanması ve ilk duruşma günün verilmesi yaklaşık 6 ay sürmektedir. İlk duruşmadan sonra tanıkların dinlenilmesi için ayrı bir duruşma daha olacaktır. Yani en erken 8 ay gibi bir sürede boşanabilirsiniz. Eğer delilleriniz boşanmaya yeterli değilse yani kesin ve güçlü delilleriniz yoksa davanız çok daha uzun sürebilir. Bu süreci kısaltmak için dava açmadan öncede boşanma nedenleri iyi bir şekilde tespit edilmeli. Bu boşanma nedenlerinin nelerle ispatlanacağı belirlenmeli ve bu şekilde dava açılmalıdır. Aksi halde çok gereksiz beklemeler yaşanabilir. Zira delillerin tam toplanmaması durumunda sırf delillerin toplanması için bile bir duruşma günü daha verilir bu da yaklaşık 2 aylık bir süreçtir. Davanızın kısa sürede sonuçlanması için iyi bir boşanma avukatı tutmanız gerekir.

boşanma davası ne kadar sürer

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.