Soru:

Merhabalar, değerli arkadaşlar sizlere bir kaç sorum olacak. Ben yaklaşık 3 sene önce evlendik. Evlendikten sonra ben il dışında çalışmaya başladım. Ben gerdeğe bile giremeden gitmek zorunda kaldım . Zira eşim o dönemde adet görüyordu. Daha sonrada eşim cinsel ilişkiye yanaşmadı. Daha sonra ben boşanmak istediğimi belirttim ve boşanma davası açtım. Daha sonrada eşim bana boşanma davası açmış. Eşimde bana ayrı ev tutmadı kendisi de ailesinin yanında kalıyor diye iddia etmiş. İlk duruşma oldu ama ben ilk duruşmaya gidemedim. İl dışındaki işimden dolayı yazılı savunma gönderdim. İkinci duruşmaya katıldım be olan her şeyi anlattım. Ayrıca ikinci duruşmada ayrı ev tuttuğumu ispatlayan kira kontratımı da sundum.  Ayrıca eşim benim erkek olmadığımı iddia etmiş ve bekaret raporu sunmuş. Bende bunun üzerine adlı tıptan cinsel ilişki konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığımı ispatlayan bir rapor sundum. Şimdi eşim boşanmak istiyor bunun yanında benden nafaka, maddi manevi tazminat talebinde bulunmuş. Fakat istemiş olduğu maddi manevi tazminat miktarı o kadar yüksek ki bu parayı ödemem imkansız. Nasıl böyle bir miktar isteyebiliyorlar anlayabilmiş değilim. Zira 10 senelik kazandım bile o kadar değil. Neyse asıl soruma dönersem bizim boşanma davamız nasıl sonuçlanır? Eğer eşimin lehine sonuçlanırsa benden ne kadar tazminat alır? Tazminat ödemeden boşanmanın bir yolu var mıdır? Bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap:

Merhabalar, eğer hem siz hemde eşiniz boşanma davası açmış ise hepsi bir davada görülecektir. Yani mahkemeler dosyaları birleştirecektir. Bu dosyalar birleştirildikten sonra yargılamaya geçilecektir. Bu yargılama sonucunda kim daha kusurlu ise onun davası reddedilecek ve diğerinin davası kabul edilecektir. Boşanma davasının feri olarak istenen maddi manevi tazminat talebi herhangi bir harca tabi olmadığı için taraflar çok afaki miktar isteyebilmektedir. Fakat bu istenilen tutarların verilmesi çok muhtemel görünmüyor. Tarafların sosyal ekonomik durumu araştırılacak ve bu araştırmaya göre bir tazminata hükmedilecektir. Maddi manevi tazminatın tek kriteri kusur oranlarıdır. Bu konularda hak kaybına uğramamak için iyi bir boşanma avukatından yardım alınız.

şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.