Soru:
Merhabalar, ben yaklaşık 2 sene önce görücü usulü ile evlendim. Ben henüz askerliğimi ve yüksek lisansımı yapmadığım için ailemle birlikte yaşamam gerekiyordu. Eşimde bu durumu  kabul ettiği için evlendik. Ve yaklaşık 4 ay sonra ayrı bir ev tuttum. Eşim bu süreçte tam 4 kez intihar girişimde bulundu. Evde ne kadar ilaç varsa hepsini içmiş. Doktor bir arkadaşım vardı onun tavsiyelerini aynen yerine getirdim. Eşimi bu süreçte hastaneye götürmedim bu nedenle herhangi bir rapor yok. Bu yaşananlar üzerine ben eşimi ailesine bıraktım. Fakat daha sonra araya girenler oldu ve tekrar barışmak zorunda kaldım. Ama sorunlar bir türlü bitmedi. Bu nedenle bende boşanma davası açtım. Artık eşime katlanamıyorum ve boşanmak istiyorum. Boşanma davamda elimde çok fazla delil olmadığından onun tutmuş olduğu günlüğü delil olarak gösterdim. Eşimde buna karşılık benden boşanmak istemediğini ve davanın reddini talep etmiş. Bunun yanında 20.000_TL maddi, 20.000_TL ‘de manevi tazminat ve 500_TL tedbir nafakası talep etmiş. Yakın bir zamanda askere gideceğim ama bu dava ne olacak bilmiyorum. Bu davaları hızlandırmanın bir yolu var mıdır? Ben eşime nafaka vermeye mecbur muyum? Eşimin psikolojik rahatsızlığı olduğunu nasıl ve ne şekilde ispatlayabilirim? Eğer ben askere gitmeden önce dava sonuçlanmazsa benim yokluğumda karar verilmesini talep edebilir miyim? Eşim günlüğünde nasıl bir psikolojiye sahip olduğunu yazmış. Bu yazılanlar davayı kazanmama yeter mi?
Cevap:
Merhabalar, eğer eşinizin bir psikolojik rahatsızlığı olduğunu düşünüyorsanız bunu mahkemede belirtin ve eşinizin bir sağlık kuruluşuna sevkini talep edin. Sağlık kuruluşundan gelecek rapor doğrultusunda davanızın seyri değişecektir. Zira eğer eşinizin adli melekeleri yerinde değilse şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanamazsınız zira bu durumda yaptıklarının farkında olmadığı için kusurlu sayılmayacaktır. Bu durumda akıl hastalığı nedeniyle boşanma davası açmanız gerekecektir. Eğer eşinizin adli melekeleri yerinde ise ve psikolojik sorunlar varsa bu durumda eşiniz tedaviye yanaşmıyorsa kusurlu sayılacak ve boşanmanıza karar verilecektir. Bu süreçte eşiniz çalışmıyorsa hakim ona tedbir nafakası bağlayacaktır. Eğer askere gidecekseniz ve duruşmalara katılamayacaksınız mutlaka bir avukat tutmalısınız.
psikolojik rahatsızlık nedeniyle boşanma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.