Soru:

Herkese merhabalar, değerli arkadaşlar benim sizlere bir kaç sorum olacak. Sizlerin bilgisinden ve tecrübesinden faydalanmak istiyorum. Ben yaklaşık olarak altı ay önce evlendim. Evliliğimizin yürümeyeceği aslında düğün gününde belliydi ama ben bunu görememişim. Zira düğün günü gelinin hazırlandığı odaya yengem ve kardeşlerim geldi. Eşim onları görünce hemen suratını astı ve onların ne işi var burada hemen dışarı çıksınlar dedi. Eğer onlar çıkmıyor ben çıkarım diyip odadan çıktı. Neyse o gün ben bir şey yapmadım çünkü düğün başlamak üzereydi. Neyse o olay orada kapandı gitti diye düşünürken eşim her fırsatta ailemi sevmediğini söylemeye başladı. Oysa ben onun ailesine hep saygı gösterdim ve başım üstünde tuttum. Eşim her fırsatta ailesinin yanına gidiyordu mecburen bende onu almak için onların yanına gidiyordum. Gidince de mecburen biraz oturmak zorunda kalıyorum annesi ve babasının yanında durmaktan hoşlanmıyorum zira babası biraz garip, tuhaf hareketler yapıyor. Bana saçma sapan sorular soruyor. Sen kız kardeşinle aynı oda da mı yatıyordunuz, o  hangi yatakta yatıyodu, sen hangi yatakta yatıyodun gibi saçma sapan sorular soruyor. Ben onun zekasından şüphe etmeye başladım sanırım psikolojik sorunları var. Kardeşimle telefonda konuşmama bile tahammülü yok onunla telefonda konuşsam bile hemen küsüyor odaya gidip yatıyor. Bunları duyunca iyice kötü olmaya başladım boşanmak istiyorum. Bu kişiyle bir ömür geçmez. Ben bu nedenlerle bir boşanma davası açsam kabul edilir mi boşanma davasını kazanabilir miyim? Hakim bu davada nafaka bağlar mı? Bizim henüz çocuğumuz yok.

Cevap:

Merhaba, belirtmiş olduğunuz nedenlere dayanarak şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açabilirsiniz. Fakat bu hususları delillerle desteklemeniz gerekmektedir. Bu davada eğer eşiniz çalışmıyorsa hakim eşiniz için tedbir nafakası bağlayacaktır. Eğer dava sonunda boşanma gerçekleşirse bu durumda bu tedbir nafakası yoksulluk nafakasına dönüşecektir. Bu davada hızlı ve etkili çözüm almak istiyorsanız iyi bir boşanma avukatından yardım almanızı öneririm. Zira çekişmeli boşanma davaları çok uzun sürmektedir. Avukat yardımı bu süreci hızlandıracaktır.

nasıl boşanabilirim

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.