Soru:

Merhabalar, ben 7 yıllık evli bir erkeğim. Evliliğimle ilgili bir sıkıntı var, bu sıkıntı evliliğin ilk günlerinden beri var. Eşimde vajinismus denen bir hastalık var. Yani eşim cinsel ilişki sırasında kendini kasıyor. Bu hastalığın tedavisi için özel bir hastaneye başvurduk . Bizi psikologa yönlendirdiler. Fakat eşim ben deli miyim ne işim varda diyerek seanslara katılmadı. Bu rahatsızlıktan dolayı cinsel hayatımız olmuyor. Fakat eşim modern tıp tekniklerini uygulamak yerine hacıya, hocaya gidiyor koca karılardan medet umuyor. Eşimi çok sevdiğim için boşanmak istemedim. Sizinde bildiğiniz üzere sağlıklı bireylerin cinselliğe ihtiyacı vardır. Bu cinsellik bizim evliliğimizde olmadığı için devamlı huzursuzluk çıkıyor. Bu huzursuzluklar sonucunda eşim evi terk etti. Yaklaşık olarak bir yıldır ayrı yaşıyoruz. Bu dönemde ben eşime eve dön çağrısı yaptım. Fakat 4 aylık süre dolmadan eşim şiddetli geçimsizliğe dayanarak boşanma davası açtı. Dava dilekçesinde benim sürekli eşimi dövdüğümden, ona küfür ettiğimden felan bahsetmişler. Oysa ki ben bunların hiç birini yapmadım. Ben eşimi sevdiğimi onun için her şeyi yaptığımı mahkemeye söyledim. Hatta gittiğimiz psikologların listesini bile verdim. Sonuçta dava görülüyor şuan. Onun şahitleri birince derece yakınları ama mahkemede benim lehime şahitlik yaptılar ve dava dilekçesinde yer alan hususların doğru olmadığını beyan ettiler. Benimm sizlere asıl sormak istediğim şey ise bu süreçte mahkeme bizi boşamak yerine bir psikolojik terapiye gönderebilir mi? Eğer bende boşanmak istersem eşim benden nafaka alabilir mi? Bu süreç beni çok zorluyor lütfen bana yardımcı olun

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinize eve dön çağrısı yapmışsanız onu affetmiş sayılırsınız yani mahkemede onu kusurlu göstermeniz mümkün değil. O sizi kusurlu göstermek için çabalayacaktır. Bunun içinde sizin kusurlu hareketlerinizi ispatlaması gerekir. Eğer bunu ispatlarsa şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmanıza karar verilir. Aksi halde eşinizin davası reddedilecektir. Bu süreçte eşiniz çalışmıyorsa mahkeme ona nafaka bağlayacaktır. Boşanma davanızda eşinizin rahatsızlığını tedavi ettirmek için elinizden geleni yaptığını gösterseniz muhtemelen mahkeme eşinizin davasını reddedecektir. Bu konularda ayrıntılı bilgi almak için bir avukata başvurun.

cinsellik boşanma

 

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.