Soru:

Herkese merhabalar, ben size Ankara’dan yazıyorum. Ben bundan 3 sene önce bir evlilik yaptım. Eşim  alman vatandaşı.  Eşimle bir tatil beldesinde tanıştık. Birbirimizden çok hoşlandık. Kendisi tatili bitince Almanya’ya gitmek zorunda kaldı. O gidince internet üzerinden yazışmaya devam ettik. Sonra birbirimize o kadar aşık olduk ki evlenme kararı aldık. Eşim Türkiye’ye geldi. Ankara güzel bir düğün yaptık. Daha sonra eşimin alman vatandaşı olması sebebiyle bende Almanya’da yerleşim hakkı kazandım. İşimi gücümü her şeyimi burada bırakarak Almanya’ya yerleştim. Orada eşim bana iş buldu çalışmaya başladım. İlk başlarda her şey çok güzeldi fakat zamanla eşimle olan kültürel farklılıklarımızdan dolayı sorunlar çıkmaya başladı. Bu  sorunlar zamanla büyüdü ve kavga boyutuna ulaştı. Bunun sonucunda evlerimizi ayrıma kararı aldık. Ben oranın kültürüne yabacı olduğum için orada mutlu olamadım ve ülkeme döndüm. Eşimle konuştuk ve boşanma kararı aldık. Fakat eşim boşanmak için Türkiye’ye gelmeyeceğini söyledi. Ben ayrılmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum. Boşanmak için ne yapmam gerekiyor. Eşim buraya gelmeden de boşanma şansım olur mu? Eğer böyle bir şansım varsa eşimin bana ne gibi belgeler göndermesi gerekiyor?

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinizin Türkiye’ye gelme şansı yoksa onun yokluğunda da boşanma şansınız var elbette. Yalnız bu durumda davanız diğer boşanma davalarına göre daha uzun sürer. Zira bu durumda tebligatın yurt dışına gönderilmesi gerekir. Zira eşinize tebligat yapılmadan boşanma davasının görülme şansı yok. Yapmanız gereken şiddetli geçimsizlik nedenine dayanarak çekişmeli boşanma davası açmaktır. Bu davayı bir dilekçe ile mahkemeye başvurarak açabilirsiniz. Dava dilekçenizi mahkeme verdikten sonra harçlar ve gider avansını yatırmanız gerekir. aha sonra dava dilekçeniz eşinize tebliğ edilir. Eğer eşiniz bu davaya cevap verirse sizinde onun vermiş olduğu cevaplara cevap hakkınız olur. Eğer eşiniz davaya cevap vermezse bu durumda hakim duruşma günü belirler ve yargılamaya başlar. Eşiniz cevap vermezse dava dilekçesindeki hususları reddetmiş sayılır. Mahkeme eğer boşanma gerekçelerinizi yerinde görürse boşanma kararı verecektir. Bu süreçte hızlı bir şekilde sonuç almak için avukat tutmanız gerekir. Eğer eşiniz de ayrı bir avukat tutarsa dava çok daha hızlı görülecektir.

boşanma davası nasıl açılır

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.