Soru:

Değerli arkadaşlar sizlere bir kaç sorum olacak eğer cevaplarsanız çok memnun olurum. Benim görüştüğü bir bayan var. Bu bayan evli ve 2 çocuğu var. Bu bayanın kocası başka bir kadınlar birlikte yaşamaya başlamış uzun zamandır görüşmüyorlar fakat adam başka biriyle yaşamasına rağmen boşanmaya yanaşmıyor. Kadını tehdit ediyormuş beni boşarsan seni öldürürüm diye. Adam sadece çocuklarını arıyor. Eşinin ve çocuklarının hiç bir ihtiyacını karşılamıyor. Bayanın babası kızına yardım ediyor ve bu şekilde geçiniyorlar. Kadın boşanmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır fakat tehditlerden korkuyor. Kadın artık eşinden nefret eder hale gelmiş. Bu adam benim karısıyla konuştuğumu duymuş ve eve gelerek kadını bir güzel darp etmiş. Kadın da korktuğu için ne rapor alabilmiş ne de polislere başvurmuş. Kadın bundan öncede boşanmayı denemiş ama açtığı davadan feragat etmek zorunda kalmış. Adamın nerede yaşadığını bilmiyoruz. Bu adam boşanma davası açsak kazanma şansımız olur mu? Adamın adresini bulamazsak ona tebligat nasıl yapılacak? Bir de eğer boşanma davası kabul edilirse kadın tamamen boşanırsa, yeniden evlenmesi için ne kadar süre beklemesi gerekiyor. Ben onunla evlenmek istiyorum. Ama iddet müddeti dene bir şey varmış sanırım bu sürenin beklenmesi gerekiyormuş. Eğer bu süre uzunsa bunu kısaltmak için izlenecek herhangi bir yol var mı?

Cevap:

Merhabalar, eğer o kişinin kocası başka bir kadınla yaşıyorsa ve siz bunu ispatlayabilirseniz boşanma davası kabul edilecektir. Fakat bu hususları ispatlamak kolay değildir. O adamın nerede yaşadığını bilmeniz gerekir. Başka bir kadınlar aynı yerde yaşadığını çevredeki kişilerin beyanları ile ispatlayabilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf, kamera görüntüsü, telefon kayıtları da boşanmanıza yardımcı olacak delillerdir. Eğer o kişinin adresi bilmiyorsanız gene de dava açabilirsiniz. O kişinin TC kimlik numarasından adres araştırması yapılabilir. Mahkemeler bu araştırmayı Uyap sistemi üzerinden yapabiliyorlar. O kişinin adresi tespit edilikten sonra oraya tebligat gönderilecektir. Eğer mahkeme boşanmalarına karar verirse 300 günlük iddet müddeti süresini beklemeniz gerekir. Bu süreyi kısaltmak için de ayrı bir dava açabilirsiniz.

Boşanma Avukatları Ankara,Ankara Boşanma Avukatları,Boşanan Kadının Yeniden Evlenmesi

boşanma

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.