Soru:

Merhabalar, ben eşinden boşanmak üzere olan bir bayanım. Bu süreç beni çok zorladığı için sizlerden yardım alma ihtiyacı hissettim. Sorularımı cevaplarsanız bana çok yardımcı olursunuz. Ben 7 ay önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle mahkemeye başvuru yaptım ve dava açtım. Bu davayı anlaşmalı olarak açtım zira eşim hiç bir sorun çıkarmayacağını hemen boşanacağını söyledi. Fakat mahkeme günü geldiğinde eşim mahkemeye çıktı ve boşanmayacağını söyledi. Mahkemede davanın bundan sonra çekişmeli olarak devam edeceğini ve bana delillerimi sunmam gerektiğini söylerek davayı ileri bir tarihe erteledi. İlerleyen duruşmalarda da eşim mahkemeye geldi ve boşanmak istemediğini söyledi. Eşimin tek amacı bana zorluk çıkarmak. Bu nedenle elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ben boşanma davası açarken anlaşmalı olacağını düşündüğüm için nafaka ve tazminat istememiştir. Fakat kendi ceyizlerimi ve almış olduğum eşyaların bana verilmesini istedim. Mahkeme bu davanın ayrı bir dava olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Bende yeni bir dava açtım mal rejiminden kaynaklı. Bu davada payıma düşen eşyalarımı istedim. Fakat bu mahkemede boşanma davasının kesinleşmesi gerektiğini belirterek boşanma davasını bekletici mesele yaptı. Boşanma davamız ise sürüyor. Ben hakime durumu anlattım ve şahsi eşyalarımı almama izin verdi. Fakat mahkemenin belirlemiş olduğu gün eşyalarımı almak işin eve gittiğimde eşim evde yoktu. Kapının kilidini de değiştirmiş eve giremedik. Eşimi defalarca kez aradım fakat telefona çıkmadı. Elimde böyle bir mahkeme kararı olmasına karşın eşimin böyle bir tutum sergilemesi yasal mı? Benim bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Cevap:

Merhabalar, açmış olduğunuz boşanma davasında kişisel eşyalarınız almanız yönünde bir karar alınmışsa bu karar doğrultusunda polis eşliğinde giderek eşyalarınızı alabilirsiniz. Mal rejiminden kaynaklı olarak açtığınız dava da ev eşyalarının faturasını sunmalısınız ve payınıza düşen miktarı istemelisiniz. Bu dava boşanma davası kesinleşmeden sonuçlanmayacağından mahkeme boşanma davasını bekletici mesele yapacaktır. Boşanma davanız kesinleştiğinde bu dava görülecek ve sonuca bağlanacaktır. Eşinizin sergilemiş olduğu tutumu mahkemede tekrar dile getirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca bir boşanma avukatından yardım almanızı öneririm.

boşanma davasında ev eşyalarının durumu

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.