Soru:

Merhabalar, herkese iyi akşamlar dilerim. Ben 2012 yılında evlendim. Evlendikten bir kaç hafta sonra eşim bana çok kötü şiddet uygulamaya başladı, evliliğimizin ikinci ayında evi terkmek zorunda kaldım. Bu olay üzerine annem babam bana çok destek oldular ve boşanma davası açmamı söylediler. Ben de onların desteğini arkama alarak boşanma davası açtım. Eşim benim bütün eşyalarımı aldı. Boşanma davası oldukça uzun sürdü. Bu süreçte ailemi, arkadaşlarımı, komşularımı tanık gösterdim. Ayrıca adlı tıptan aldığım darp raporları da mevcuttu. Boşanma davası benim lehime sonuçlandı. Yani boşanma davasını ben kazandım. Hakim boşanmamıza karar verdi. Ayrıca bu davada benim lehime nafakaya hükmedildi. Bir de manevi tazminat kazandım. Fakat eşim bu kararı beğenmediği için boşanma davasında çıkan sonucu temyiz etti. Dosya Yargıtay’a gitti. O dönemde ben 5 gün rapor almıştım ve savcılığa suç duyurusunda bulundum. Eşim hakkında ceza davası da açılmış. Yargıtay boşanma kararımızı onamış fakat manevi tazminat yönünden bozmuş kararı. Eşim bu süreçte boş durmamış ve bana gelinlik , takı seti almam için para göndermişti bankadan, onu delil göstererek bana alacak davası açmış. Bu davada ben onlara borç vermiştir geri ödemedi demiş. Bana bir tebligat geldi. Biz gelinliği ve takı setini alırken indirim yaptırdığımız için fatura almamıştık. Sizlere sorum bu davaların sonucu ne olur eşim benden para alabilir mi? Bu konularda bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Cevap:

Merhabalar, boşanma kararınız onanmışsa artık eşinizden boşanmış durumdasınız. Eğer Yargıtay manevi tazminat miktarını yüksek bulmuşsa yeniden bir yargılama yapılır ve yeni bir manevi tazminat miktarı belirlenir. Eşiniz hakkında açılan ceza davası sonucunda eşiniz ceza alacaktır. Bu dava kamu davası olarak görülür. Ayrıca size göndermiş olduğu para ile ilgili olarak eğer banka havalesi sırasında gönderdiği parayı borç olarak yazmışsa bunu sizden isteyebilir fakat gönderilen parada borç yazmıyorsa bu durumda eşiniz başka deliller bulması gerecektir. Bu konularda ayrıntılı bilgi almak için iyi bir boşanma avukatından yardım almanızı öneririm.

boşanma davası ve sonuçları

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.