Soru:
Merhabalar, benim boşanma davam uzun süreden beri devam ediyor. Benim 2 yaşında bir çocuğum var. Mahkemede bu zamana kadar hiç bir gelişme olmadı. Sadece bana ve çocuğuma tedbir nafakası bağlandı. Defalarca söylememe rağmen kendi kişisel eşyalarımı dahi alamadım. Bu konuda mahkemede hiçbir gelişme olmuyor. Dava başladığında mahkeme bilirkişi marifetiyle mal tespiti yaptı. Benim bütün özel eşyalarım ve çeyizim eşimin evinde kaldı. Bu eşyalar uzun zamandan beri eşim tarafından kullanılıyor. Belki eşim bu eşyaları evdenn çıkarmıştır veya satmış da olabilir. Ben şu an ailemin yanında kalıyorum. Babam emekli ve şu an kirada oturuyorlar. Ailemin maddi durumu iyi değil. Oysa eşimin çok fazla mal varlığı var. Kendisine ait şirketi var, iş hanları var, evi var. Bu taşınmazların tespitini mahkemeden istedik ama henüz herhangi bir cevap gelmedi. Tapuya yazı gönderildi ama tapu cevap vermiyor. Şu an bize ailem bakıyor mahkemenin hükmetmiş olduğu nafaka ise ödenmiyor. Bunları mahkemede hakime söylüyorum ama hakim beni dinlemiyor bile. Benim mahkemeye ve adalete hiç güvenim kalmadı. Eşim şu an ne nafaka ödüyor ne eşyalarımı veriyor. Bense mağdur durumdayım ailemin yanında sığıntı gibi yaşıyorum. Bu gidişle durum daha da kötüye gidecek. Ben iş aramaya başladım ama henüz bir iş bulamadım. Bu süreç beni çok yıprattı herhangi bir sonuçta alabilmiş değilim. Benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Bu dava daha ne kadar sürecek? Dava sonunda mağruyetim giderilecek mi?
Cevap:
Merhabalar, mahkeme sürecinin ne kadar süreceğini önceden kestirmek oldukça zordur. Zira dava sürecinde tanıklar dinlenecek, dosya bilirkişiye gitmiş ise onun raporları gelecek, başka toplanması gereken deliller varsa onlar toplanacak. Yani sürecin ne zaman sonlanacağı bu hususlara göre belirlenecek. Eğer eşiniz nafaka ödemiyorsa bu durumda mahkeme tarafından hükmedilen nafakalar için ilamsız icra takibi yapmanız gerekir. Böylece nafakalarınızı tahsil edebilirsiniz. Eğer eşinizin üzerine taşınmazlar varsa bunların üzerine de haciz koydurabilirsiniz. Ayrıca bu taşınmazların bilgisini mahkemeye de sunabilirsiniz. Bu konularda bir avukat yardımı almanızı öneririm.
boşanma davası ne kadar sürer

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.