Soru:

Merhabalar, ben 30 yaşında 6 yıllık evli bir bayanım. Bu evlilikten 3 yaşında bir kız çocuğum var. Eşimle aramızda kültür ve düşünce farklılığı var. Bu farklılıklardan dolayı da süreki olarak tartışma yaşıyoruz. Bu zamana kadar bu tartışmalarda genel olarak psikolojik şiddete maruz kaldım. Ancak geçen gece eşim bana fiziksel şiddet uyguladı bende eşimden şikayetçi oldum ve polis çağırdım. Polis beni adlı tıpa götürdü orda bana darp raporu verdiler. Bu zamana kadar yaşananlara katlanabiliyordum fakat artık olay çığrından çıktı. Ayrıca bu yaşananlara küçük kızımda şahit oldu. Ben boşanma davası açmayı düşünüyorum bunu eşime de söyledim. Kendisi de boşanmak istediğini bana söyledi. Fakat eşim benim 2 sene açmış olduğumda iş yerimden hak iddia edeceğini söylüyor. Fakat ben ona hiç bir şekilde pay vermek istemiyorum. Şu an maddi durumum iyi olmadığı için iş yerimi de devredemiyorum zira noter ve benzeri ücretleri karşılayacak durumum yok. Eşim bu durumdan faydalanmak istiyor. Bu anlatılanlar ışığında bana ne yapmamı önerirsiniz ? Boşanma davası açmalı mıyım? Eğer boşanma davası açarsam çocuğumu bana verirler mi? Eşim benim iş yerimden pay alabilir mi? Bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinizden şiddet gördüyseniz ve bu durumu darp raporları ile ispatlayabiliyorsanız boşanma davanız büyük ihtimalle kabul edilecektir. Zira darp olayı evlilikte ciddi bir kusurdur ve boşanma sebebidir. Bu nedenle boşanma davası açmanız durumunda talebiniz halinde hakim sizin lehinize maddi manevi tazminata da hükmecedektir. Çocuğunuz yaşı küçük olduğu için velayetin size verilme ihtimali yüksek. Ayrıca maddi durumunu iyi değilse kendiniz için yardım nafakası, çocuğunuz içinde iştirak nafakası talep edebilirsiniz. Kendinize ait olan iş yerini evlilik için açmışsanız eşiniz bu iş yerinden  mal rejiminden kaynaklı olarak bir alacak talebinde bulunabilir. Zira bu iş yeri edinilmiş mal kapsamındadır. Fakat işletmenizin borçları, işletmenin değerinden yüksek ise bu durumda eşinize pay vermek zorunda kalmayabilirsiniz. Bu konularda hak kaybına uğramamak ve hızlı bir şekilde sonuç almak için iyi bir avukattan yardım alın.

eşimden şiddet gördüm boşanmak istiyorum

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.