Soru:

Herkese iyi günler diliyorum. Ben evleneli yaklaşık 3 sene oldu 2 yaşında bir çocuğumuz var. Bu dönemde küçük te olsa bir çok sıkıntı yaşadık. Eşimle bazı sorunlarımız var. Ayrıca eşimin sağlık sorunlarından dolayı bir süre eşimin ailesinin yanında kalmak zorunda kaldık. Daha sonrada ben iş bulamadığım için bir süre daha orda kaldık. Bu sürede kayın pederim bana ayrı ev tutmazsan sana kız yok dedi. Bunun üzerine apar topar bir karar aldık ve eşimle ayrı eve çıktk. Eşimin ziynet eşyaları ile eve bazı eşyalar aldık ancak hala sorunlarımız bitmedi. Şu an bu sorunlar öyle büyük bir hal aldı ki ayın 25 günü kavgalıyız. Aslında biz severek evlenmiştik fakat şu an öyle bir duruma geldikki ufakcık bir kavgada bile ne kadar kötü söz varsa birbirimize söylüyoruz. Elbette evliliğin bu hale gelmesinde tek suçlu eşim değil fakat her kavgadan sonra ben özür dilemek zorunda kalıyorum. Şimdi ben boşanma kararı aldım ve dava açmak istiyorum bu davada nasıl bir yol izlemem gerekir. Boşanma davası açtığımda yargısal süreç nasıl işler, dava ne kadar sürer bana ne kadar masrafı olur? Küçük çocuğum durumu ne olacak ? Elbette anne sevgisine ve şefkatine muhtaç durumda şuan bu yüzden velayeti o alacak ama çocuğun psikoloji, geçim durumu nasıl olacak? Şu an bir iş kurdum ama bu işyerinin bir sürü borcu mevcut eşim bu iş yerinden hak iddia edecek mi? Ayrıca eşimin ziynet eşyalarını kullandım bunları iade etmek gerekecek mi?

Cevap:

Merhabalar, eğer evlilik sizin için çekilmez bir hal aldıysa şiddetli geçimsizlik nedenine dayanarak dava açabilirsiniz. Bu davada eğer eşiniz çalışmıyorsa eşiniz için ve çocuğunuz nafaka ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca eşiniz ziynet eşyalarını kullanmış iseniz bunları iade etmeniz gerekir. Fakat bunun için eşinizin talepte bulunması gerekir. İş yeriniz evlilik için kurulmuşsa bu iş yerinin borçları düşüldükten sonra kalan bir miktarı olursa eşiniz bundan hak iddia edebilir. Bu konularda uzman bir avukatan yardım almanızı öneririm.

boşanmada izlenecek yol

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.