Soru:

Herkese iyi çalışmalar diliyorum. Ben yaklaşık olarak 6 yıllık evliyim. Bu evlilikten 4 yaşında bir kız çocuğum var. Ben de eşimde kamu kuruluşunda memuruz. Eşimin tayını başka yer de olduğu için yaklaşık 3 yıldır ayrı yerlerde yaşıyoruz. Eşim benden 4 yaş daha genç. Eşim sadece belirli günler çocuğu görüyor. Onun da dışında  ne benimle ne evle ilgili hiç bir sorunla ilgilenmiyor. Oysa eşimin maddi durumu çok iyi. Artık bu uzun süreli ayrılık benim için çekilmez bir hal aldı. Eşime boşanmak istediğimi söyledim. O da çocuğumuz var onun için bir süre daha deneyelim dedi. Ama ne bana sevgi gösteriyor ne de aile birliğinden doğan sorumluluklarını yerine getiriyor. Evli kalmak istemesinin tek nedeni ailesinden korkması. Annesinin sözünden çıkmayan birisi, ailesi boşanma dediği zaman onların sözünden çıkamaz. Ama ben artık dayanamıyorum. Evli olduğumu hissetmiyorum. Boşanırsam hiç olmazsa kafam rahat olur bende önüme bakarım. Fakat o ailesinin sözünden çıkamayacağından boşanmak istemiyecek. Bu durumda davamız çekişmeli olacak. Ben davamın uzun sürmesini istemiyorum. Bir an evvel davanın bitmesini istiyorum. Ayrıca çocuğumun da bana verilmesini istiyorum. Zira çocuk hep benim yanımda babası sadece yılda bir kaç kez görüyor. Fakat eşim boşanma davası açarsan bende çocuğun velayetini talep ederim diyor. Maddi durumum çok iyi olduğu için çocuğu bana verirler sende tek başına kalırsın diyor. Ben bunu duyunca geri adım atmak zorunda kalıyorum fakat boşanmak ta istiyorum. Çaresiz kaldım ne olur bana yardım edin.

Cevap:

Merhabalar, eğer eşiniz boşanma konusunda sizinle anlaşmazsa davanızı şiddetli geçimsizlik nedeniyle çekişmeli olarak açmanız gerekir. Bu davalarda uzun sürmektedir. Bu sebeple benim size tavsiyem eşinizi anlaşmaya ikna etmeniz. Eğer eşinizi anlaşmaya ikna edemezseniz bu durumda çekişmeli dava açmaktan başka çareniz yok. Bu dava da çocuğun velayetini talep etmelisiniz. Çocuğun yaşı küçük olduğu için ve sürekli sizinle yaşadığı için velayeti alma şansınız yüksek. Eşinizin maddi durumu da iyiyse çocuğunuz için nafaka alabilirsiniz. Bu konularda iyi boşanma avukatından yardım almanızı öneririm.

boşanmada çocuğun durumu

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.