Soru:

Değerli arkadaşlar sizlere kısa sorumlarım olacak cevaplarsanız çok sevinirim. Eşimle uzun süreden beri anlaşamıyoruz. Eşim evi terketti şu an ayrı yerlerde yaşıyoruz. Eşimde boşanma istiyor bende boşanma istiyorum. Fakat ikimizde inat olduğumuz için boşanma davasını açmasını karşı taraftan bekliyoruz. Zira ilk davayı açan taraflı kusurlu oluyormuş boşanmada. Bu sebeple bayadır bekliyoruz. Fakat sanırım eşim pes etmiş olacak ki benim kaldığımı yere bir tebligat geldi bu tebligatta eşimin dava dilekçesi ve tesnip zaptı yer alıyor. Ayrıca çok ta yakın olmayan bir zaman duruşma günü verilmiş. Bu duruşma sanırım ön inceleme duruşması olacakmış. Tam olarak ne olduğunu anlamadım ama ön inceleme olduğu için ilk duruşmada karar çıkmayacağını düşünüyorum. Fakat benim asıl üzüldüğüm nokta eşimin dava dilekçesinde aslı olmayadan ithamlarda bulunmuş olması. Zira hiç yaşanmamış olaylar sanki yaşanmış gibi lanse edilmiş sanırım eşim ailesinin dolduruşuna gelmiş olacakki ailesini ve arkadaşlarını da bu olaya tanık olarak yazdırmış. Sanırım tutmuş olduğu avukat anlatılan olayları yeterli bulmamış olacak ki yaşanmamış olayları dava dilekçesine yazma ihtiyacı hissetmiş. Bu konuda avukatlara da bir şey diyemiyorum çünkü onlarda işini yapıyor ve aldığı davayı kazanmak istiyor. Fakat bir dava kazanmak için de hiç yaşanmamış olayları sanki yaşanmış gibi anlatmak bana pek etik gelmedi. Dava dilekçesinde benim sürekli küfür ettiğim, hakarette bulunduğum yazıyor. Ayrıca her gece alkol alıyormuşum, eve şarhoş geliyormuşum ve onu dövüyormuşum. Benim erkek kardeşim bile onlara hakaret ediyormuş. Evimle hiç ilgilenmiyormuşum. Aile birliğinden doğan sorumluluklarımı yerine getirmiyormuşum vs. Kısaca sormak istediği bu iddialar karşısında benim ne yapmam gerekiyor zira ben haklıyken haksız pozisyona düşmek istemiyorum.

Cevap:

Merhabalar, eğer dava dilekçesinde yer alan hususların gerçek dışı olduğunu düşünüyorsanız bu durumu anlatan bir cevap dilekesi vermeniz gerekir. Bu cevap dilekçesinde karşı tarafın iddialarının gerçek dışı olduğunu ispatlayacak deliller sunmalısınız. Bu her türlü delil olabilir. Sizde kendi ailenizi şahit olarak yazdırabilirsiniz. Bu konularda haklıyken haksız duruma düşmek istemiyorsanız bir avukattan yardım almanızı öneririm.

boşanma davası

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.