Soru:

Herkese iyi günler diliyorum, ben 5 yıllık evli bir erkeğim. Bu evlilik içinde olmuş iki buçuk yaşında bir kız çocuğum var. Eşimin ailesinden kaynaklı nedenlerden dolayı şiddetli geçimsizlik yaşıyorum. Eşimin kendi ailesiyle problemleri olduğu gibi, benimle de problemleri var. Ayrıca eşimin ailesi sürekli olarka evliliğimize müdahale ediyor. Bir dönem aileleri evlilikten uzak tutmayı denedik ama başaramadık. Son olarak ta eşim ziynet eşyalarını alarak evi terkketi. Daha sonra eşimle konuştum anlaştık. Boşanmak için mahkemeye başvuracağımız sırada aileler devreye girdi ve davayı açamadık. Yaklaşık 6 aydır problemlerimiz var ve son 3 aydır da şiddetli geçimsizlik mevcut. Eşimle aramızda kültür farklılığı var. Ayrıca sosyal çevre ve örf adet konularlarında da bir birimizden oldukça farklıyız. Bu nedenlerden dolayı boşanmak istiyorum. Eşimin maddi durumu çok iyi değil. Ailesi evlerini bile yeni aldı ona da anneanneleri yardım etti. Babası mevsimlik işçi olarak çalıyor ayrıca oğulları sorumsuz şekilde davrandığı için onun kredi kartı borçlarını felanda ödüyorlar.  Ben şimdi boşanma davası açsam eşim benden ne gibi taleplerde bulunabilir? Ayrıca ben kız çocuğumu da almak istiyorum zira eşimin ailesinin yanında büyümesi istemiyorum. Zira eşimin ailesi olduça sorunlu bir aile çocuğumun orda psikolojisi bozulur. Bu konularda bana yardımcı olur musunuz?

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinizle aranızda sosyo kültürel farklılıklar var ise ve artık evlilik sizin açınızdan çekilmez bir hal almışsa şiddetli geçimsizlik nedeniyle çekişmeli boşanma davası açabilirsiniz. Bu boşanma davasında iddialarınızı her türlü delille ispatlayabilirsiniz. Sizin açacağınız boşanma davasında eşiniz nafaka ve tazminat talebinde bulunabilir. Fakat zinyet eşyalarını yanında götürmüşse bu konuda bir talebi olamaz. Olsa bile bu durum ispatlandığında talebi reddedilecektir. Boşanma davası sırasında çocuğunuzun psikolojik ve kişisel gelişimi için sizin yanınızda kalması daha iyi olacağını hakime ispatlamanız gerekir. Eğer bu durumu ispatlayabilirseniz hakim müşterek çocuğun velayetini size verecektir. Ayrıca evlilik içinde edinmiş olduğunuz mal varlığınız var ise eşiniz bu konuda da bir talepte bulunabilir. Bu boşanma davasını iyi bir boşanma avukatı ile açarsanız sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz.

boşanma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.