Soru:

Biz eşimle yaklaşık 1 sene önce evlendik. Fakat bu evlilikte her şey istediğimiz gibi gitmedi ve aramazıda şiddetli geçimsizlik başgösterdi. Daha sonra eşimin ailesi olaya müdahil oldu ve eşimi evlerine götürdüler. Eşim yaklaşık 40 gün orada kaldı. Daha sonra tekrar bir araya geldik ve barıştık. Temiz bir sayfa açtığımızı düşünürken eşimin asabi hareketleri yüzünden gene anlaşamadım ve tartışmaya başladık, bu tartışmalar giderek şiddetlenmeye başladı. Daha sonra eşimi kafasını toplaması için ailesinin yanına gönderdim ve 1 hafta sonra aradım, kararını sordum. Oda boşanmak istediğini söyledi. Uzun uzun düşündüğünü ve bu kararı aldığını söyledi. Ayrıca tazminat davası açacağını da söyledi. Bense madem boşanmak istiyorsun anlaşmalı şekilde boşanalım bir an evvel bitsin diyorum. Ama bana inat gittiği için talebimi kabul etmiyor. Ben ona eve dön çağrısı yapıp ondan sonra boşanma davası açmak istiyorum sanırım o şekilde herhangi bir hak talep edemiyormuş. Eve dön çağrısı hakkında pek bir bilgim yok bu çağrı nasıl yapılıyor? Bu düşüncem doğrumu eve dön çağrısı yaptıktan sonra mı boşanma davası açmalıyım? Eşim evden gideli yaklaşık iki buçuk ay oldu bu süre yeterli? Davamın kabul edilmesi için ne gibi deliller toplamam gerekir? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinize şiddetli geçimsizlik nedeniyle dava açacaksanız eve dön çağrısı yapmak faydanıza olamayacak hatta zararınıza olacaktır. Eğer terk nedeniyle boşanma davası açacaksanız bu durumda eve dön çağrısı yapmanız gerekir fakat bunun için terk olayının üstünden en az 4 ay geçmiş olması gerekir. Eve dön çağrısı yaptığınızda eşinizin tüm kusurularını affetmiş sayılırsınız bu durumda şiddetli geçimsizlik nedeni olarak ileri sürebileceğiniz herhangi bir iddia olamaz. Eve dön çağrısı eşinize ulaştıktan sonra 2 ay içinde eve dönmezse terk nedeniyle boşanma davanız kabul edilecektir. Fakat eşinizin eve dönmemekte haklı nedenleri varsa bu durumda mahkeme boşanma davasını reddecektir. Bu nedenle ben size eve dön çağrısı yapmayı tavsiye etmem. Boşanma davanızın hızlı bir şekilde sonuçlanması için uzman bir boşanma avukatından yardım alınız.

boşanma davası hakkında

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.