Soru:

Merhabalar, ben eşimden 1 sene önce ayrıldım. 3 yaşında kızım ve 5 yaşında oğlum var. Çocukların velayeti eşime verildi. Kendisi de çocukları alarak Ankara’ya yerleşti. Boşanmanız sırasında mahkeme çocukla kişisel ilişki kurulması konusunda bir karar verdi. Ben sadece ayda iki hafta sonu, bayramların 3. gününde, şubat tatilinde bir hafta ve yaz tatilinde 1 ay çocuklarımı görebiliyorum. Şimdi eşim ayrı bir ile gittiği için bu kişisel ilişki hususunu değiştirebilir miyim? Zira benim hafta sonları çocuklarımı görmek için Ankara’ya gitme şansım yok. Ben buna maddi olarak katlanamam. Bu nedenle bu farklı şekilde düzenlemesi gerektiği kanaatindeyim. Ayrıca eşim çocuklara hiç iyi bakmıyor. Çocuklarım benim yanımda geldiklerinde sanki hapisten çıkmış gibi mutlu oluyorlar. Eşim çocuklara sürekli bağırıp çağırıyormuş.Çocuklarım eşimin yanında kalmak istemiyorlar. Eşim hemşire olduğu için bazı günler nöbete kalıyor bu durumda çocuklarıma başka kişiler bakıyor. Bu kişilerin de çocuklarıma iyi baktıklarında şüpheliyim. Yeni bir dava açsam ve çocuklarımı velayetini istesem hakim çocukları bana verir mi? Ya da bu kişisel ilişkinin yeniden düzenlenmesi için talepte bulunsam ayda iki hafta sonu yerine yılda 3-4 ay gibi bir süre çocukların bende kalmasına izin verir mi? Ben tamamen çocuklarımın geleceğini düşünüyorum. Annesi çocuklara hem fiziksel hemde zihinsel olarak zarar veriyor. Bu nedenle çocukların bende kalması çok daha uygun olacaktır. Bu konuda ne yapmam gerekir bana bir yol gösterebilir misiniz?

Cevap:

Merhabalar, boşanma davanızın üzerinden çok uzun bir süre geçmediği için velayet konusunda mahkemenin kararını değiştirmesi çok muhtemel görünmüyor. Zira boşanma davası sırasında hakim çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için iyi tarafa velayeti vermiştir. Yani kararı alırken bu kriteri göz önünde almıştır. Fakat bu davada çocuklarınız sizinle kalmak istediğini açık bir şekilde beyan ederse bu durumda bir şansınız olabilir. Zira uluslararası sözleşmelere göre çocukların isteklerine önem verilmesi gerekiyor. Ayrıca çocukla kişisel ilişki hususunu değiştirmek için mahkeme başvurabilirsiniz fakat 3-4 ay gibi bir süre için hakim çocukları size vermeyecektir. İyi bir boşanma avukatı size bu konularda çok yardımcı olacaktır.

boşanma velayet

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.