Soru:

Merhabalar, benim eşim sürekli olarak bana şiddet uyguluyor. Kendisi her gün alkol alır ve eve öyle gelir. Alkol aldığı zamanda kendisini kaybediyor ve sürekli olarak bana saldırıyor. Ben artık bu şiddete dayanamaz oldum. Boşanmak için adım atmak istiyorum fakat boşanma davası açında eşim bana bir zarar verir diye de korkuyorum. Ama benim asıl korktuğum çocuklarımın elimden alınması. Benim biri 3 yaşında diğeri de 5 yaşında iki evladım var. Bu çocuklar bana çok bağlı. Babası bu çocuklarla hiç ilgilenmez. Çocukların her şeyiyle ben ilgilenirim. Eğer boşanma davası açarsam hakim bu çocukları babasına verir mi? Bazı yerlerle okuduğum kadarıyla eğer iki tane çocuk varsa biri anneye biri babaya veriliyormuş fakat ben çocuklarımın ayrılmasını istemiyorum ikisininde bir arada büyümesini istiyorum. Geçen gün eşim beni gene darp etti bende polis çağırdım. Polis eve geldi eşimi göz altına aldı. Beni de karakola götürüp ifademi aldılar ve eşime 2 ay evden uzaklaştırma verdiler. Eğer 2 ay için eve yaklaşırsa onu hapse atacaklarmış. Şimdi bu iki ay dolduktan sonra eşim eve gelirse kesin bana bir zarar verir ben bu iki aylık süreyi uzatabilir miyim? Ayrıca çocuklarımın ikisininde bana verilmesi için nasıl bir yol izlemem gerekir bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Cevap:

Merhabalar, eğer eşiniz size şiddet uyguluyorsa sadece bu nedene dayanarak boşanma davası açabilirsiniz. Bu davada dosyaya sunacağınız darp raporları ve tanık beyanları ile boşanmanız mümkün olacaktır. Eğer eşiniz size karşı bir tehdit oluşturuyorsa bu durumda mahkemeden evden uzaklaştırma kararının uzatılmasını talep edebilirsiniz. Hakim somut durumu göz önüne alacak ve evden uzaklaştırma kararını 6 aya kadar uzatacaktır. Eğer çocukların velayetini almak istiyorsanız bu konuda talepte bulunmanız gerekir. Mahkeme sizin bu talebiniz doğrultusunda çocukları dinleyecektir. Eğer çocuklar sizinle yaşamak istediğini beyan ederse bu durumda velayetler size verilecektir. Bunun dışında eşinizin sürekli alkol aldığını mahkemede beyan ederseniz çocukların size verilme ihtimali yükselecektir. Tüm bu konularda iyi bir boşanma avukatından yardım almanızı öneririm.

boşanma sonrasında velayet

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.