Soru:

Merhabalar, ben yaklaşık 10 yıllık evliyim bu evlilikten 2 tane çocuğumuz var. Eşimle uzun süredir anlaşamıyoruz. Eşim beni sevmiyor bunu her fırsatta bana söylüyor. Bende onu sevmiyorum ve boşanmak istiyorum. Fakat bu kararı vermek benim için çok zor. Çocuklarım bu durumdan çok etkilenecekler onların böyle bölünmüş bir aile çocuğu olmasını istemiyorum. Ama hayat bu şekilde çekilmez bir hal aldı. Bende evi terk etme kararı aldım. Önce eşimin dava açmasını bekleyeceğim. Zira bazı yazılarda önce dava açanın kusurlu olduğunu duydum. Bende bu yüzden davayı açmadan evi terk ettim. Şimdi eşim dava açarsa bende kabul edersem hemen boşanır mıyız? Ayrıca bu şekilde evi terk etmek kusur mudur? Ben başka çare bulamadım. Çocuklarımı da yanıma aldım. Mahkeme olduğu zaman çocukların velayetini bana verirler mi? Ayrıca benim şu an bir gelirim yok boşanma davası açmadan yalnızca nafaka için mahkemeye başvurabilir miyim? Tüm bu konularda bana bilgi verirseniz sevinirim.

Cevap:

Merhaba, öncelikle belirtmek isterim ki önce dava açan tarafın kusurlu olduğuna ilişkin duyum tamamen yanlış. Zira bir kimse boşanmak istiyorsa mutlaka dava açmalı. Sırf davayı önce açmış olmak bir kusur değildir. Bu sebeple eşinizin dava açmasını beklemek yerine sizde dava açabilirsiniz. Eğer davayı eşiniz açarsa sizde kabul ederseniz boşanma gerçekleşebilir. Fakat boşanma davalarında aile hakimleri tarafların ikrarı ile bağlı değildir. Yani siz davayı kabul etmiş olsanız bile davayı reddedebilir. Eğer çocuklarınız velayetini istiyorsanız bunu mahkemede açık şekilde dile getirin ve velayeti almak gerekçelerinizi ortaya koyun. Boşanma davası açmadan da sadece nafaka için talepte bulunabilirsiniz. Bunun için mahkemeye başvurmanız gerekir. Nafaka davasını hem kendiniz için hemde çocuklarınız için alabilirsiniz. Hakim çocuklarınız için iştirak sizin için yoksulluk nafakası bağlayacaktır. Fakat her ikinizde boşanmak istiyorsanız anlaşmalı olarak boşanmanız her ikiniz için en uygun çözüm olacaktır. Zira çekişmeli davalar çok uzun sürmektedir. Anlaşmalı olarak boşanmak için mahkemeye bir protokolle başvurmanız gerek. Tüm bu konularda ayrıntılı bilgi almak için bir boşanma avukatına başvurmanızı öneririm.

evi terk boşanma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.