Soru:

Merhaba, ben bir şeyler sormak istiyorum. Ben iki buçuk yıllık evliyim. 5 aylık bir bebeğim mevcut. Eşimle ve eşimin ailesiyle şiddetli geçimsizlik yaşıyorum. Eşimin ailesi ben hamileyken beni evden attılar eşyalarımda orada kaldı. Ben de bu olay sonrasında boşanma davası açtım. Eşim doğuma 3 ay kala bana yalvardı barışmak istediği söyledi. Eşim beni boşanmadan vazgeçirebilmek için çok uğraştı bana sözler verdi bende boşanmaktan vazgeçtim. Eşim bana yeniden bir ev kurdu bu evin tüm eşyalarını beraber aldık. Eşimin ailesinin bu eve hiçbir katkısı olmadı. Fakat eşimin ailesi gene bana sorun çıkarmaya başladı. Kaynanam ile yaptığımız kavga sonucunda kaynanam beni evden kovdu. Bende gitmeyeceğimi ona söyledim ve onun gitmesini istedim. Eşim de bunu duyunca bana sinirlendi ve beni dövdü. Bende hemen karakola gittim ve darp raporu aldım. Eşimden ve kaynanamdan şikayetçi oldum. Şimdi onlar hakkında kamu davası açıldı. Savcının bana söylediği kadarıyla ben bu davadan vazgeçsem bile eşim yine de ceza alırmış. Ayrıca bu olay üzerine ben gene boşanma davası açtım ve darp raporunu da mahkemeye sundum. Ben çocuğum için ve kendim için nafaka istiyorum. Birde eşimin bana bu yaşattıklarından dolayı maddi manevi tazminat talep ediyorum. Acaba mahkeme benim taleplerimi kabul eder mi? Bu taleplerin kabul edilmesi için benim nasıl bir yol izlemem gerekir. Lütfen bana yardımcı olun.

Cevap:

Merhabalar, eşinizin sizi hamileyken sokağa bırakması çok büyük bir kusurdur. Bu nedenle boşanma kararı verilir fakat bu davadan feragat etmişseniz bu durum bu olaya dayanma şansınız yok. Fakat en son yaşadığını darp olayını ve eşinizin annesinin sizi evden kovması olgusunu boşanma nedeni olarak ileri sürebilirsiniz. Bu durumda mahkeme büyük ihtimalle sizin boşanmanıza karar verecektir. Ayrıca bu davada çocuğunuz için iştirak nafakası, kendiniz için de yoksulluk nafakası alabilirsiniz. Eşinizin bu kusurlu hareketlerinden dolayı da sizin lehinize maddi manevi tazminata hükmedilecektir. Bu tazminat miktarı hakim tarafından belirlenir. Bu konularda hak kaybına uğramamak ve hızlı bir şekilde sonuç olmak için iyi bir boşanma avukatına başvurun.

boşanma davası

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.