Soru:

Herkese iyi çalışmalar, benim sizlere bir kaç sorum olacak. Biz eşimle sürekli tartışıyoruz. Evliliğimizin başından beri durum böyle bir türlü uyumlu bir çift olamadık. Karakter çatışması yaşıyoruz. Bu nedenle ayrılmamız gerektiğini düşünüyorum. Zira artık ben geçinemiyorum hayat benim için zehir oluyor. Biz eşime daha önce boşandık, önceki boşanmamız anlaşmalı oldu ve tek duruşmada sonuçlandı. İlk boşanmamızı o istemiş ama ben istememiştim fakat onun isteklerine boyun eğmek zorunda kaldım ve boşandık. Şimdi 5 yaşında bir oğlumuz var. Fakat biz geçinemiyoruz, anlaşamıyoruz. Ben boşanmak istediğimi eşime söylüyorum fakat eşim asla benden boşanmayacağını söylüyor. Ben yaklaşık 2 aydır eşimden ayrı yaşıyorum. Zira aynı evde kaldığımız zaman benimle zorla ilişkiye giriyor tatsızlık çıkmasın diye konuyu büyütmüyorum ama artık onu sevmediğim için aynı yatağa girmekten bile iğreniyorum. Ben şimdi şiddetli geçimsizlik nedeniyle çekişmeli bir dava açsam bana ne gibi zorlukları olur , en kolay ve en hızlı şekilde nasıl boşanabilirim. Ayrıca evlenmeden önce ben bir ev almıştım boşandıktan sonra eşimin bu evde payı olur mu? Ayrıca bir de evlendikten sonra bir ev aldık sanırım bu evde onun yarım hissesi oluyor.  Ben zaten ona daha önce bir araba almıştım ve evden çıkması konusunda da bir talebim olmamasına rağmen kendisi boşanmaya bir türlü yanaşmıyor. Evlilik gerçekten çekilmez bir hal aldı bunu eşime bir türlü anlatamıyorum ya da o anlamak istemiyor. Ben ne yapmalıyım bu konu bana yardımcı olur musunuz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap:

Merhabalar, evliliğiniz çekilmez bir hal almış durumdaysa şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açmalısınız. Bu davada eşinizi kusurlu göstermeniz gerekiyor. Eşinizin kusurlu olduğunu delillerle ispatlayabilirseniz boşanma davanız hızlı bir şekilde sonuçlanır. Evlenmeden önce almış olduğunu evden eşiniz herhangi bir talepte bulunamaz fakat evlilikten sonra alınan ev için eşiniz mal rejimden kaynaklı bir dava açabilir. Mal rejimi davaları boşanma davalarının içinde görülmez ayrı bir dava olarak ileri sürülmelidir. Bu konuda hızlı bir şekilde sonuç almak için bir avukattan yardım alın.

boşandıktan sonra yeniden evlenme

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.