Soru:

Herkese iyi akşamlar, benim çok büyük bir sıkıntım var bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben 5 sene önce bir rus bayanla evlendim. Evlendikten sonra eşim Rusya’ya gidip gelmeye başladı. İlk başlarda güzel bir evliliğimiz vardı fakat eşim Rusya’da başka birini bulmuş ve bana boşanmak istediğini söyledi ben kabul etmedim. Daha sonra eşimden bir daha haber alamadım. Bunun üzerine artık ben boşanmak istiyorum fakat eşime ulaşamıyorum. Şu an hayatımda başka bir var ve nişanlanmak üzereyiz. O benim evli olduğumu bilmiyor. Bu nedenle ondan habersiz hızlı bir şekilde boşanmam gerekiyor. Ben boşanma davasını açtım fakat eşime ulaşamıyorum. Eşimin Rusya’daki adresine tebligat gönderdik fakat tebligat yapılmadan geri döndü sanırım oradan taşınmış. O tebligatın dönmesi bile yaklaşık bir buçuk sene sürdü. Şimdi yeni adres tespit etmeye çalışıyorum ama adres bulamadım. Eğer adres bulmuş olsam bile yeni tebligatın yapılması gene bir kadar zaman alacak. Benim bir an evvel boşanmam gerekiyor. Çok çaresiz kaldım bu mahkeme işlemleri beni çok yordu. Geçenlerde bir arkadaşım bana akıl verdi. Eşim hakkında hırsızlıktan dolayı suç duyurusunda bulun, eğer Türkiye’ye giriş yaparsa onu yakalarlar sende onun adresini öğrenirsin hatta kendisine ulaşabilirsen anlaşmalı şekilde boşanma şansın bile olabilir dedi. Arkadaşımın bu söylediği benim kafama yattı fakat bazı çekincelerim. Ben böyle bir suç duyurusunda bulunsam eşim Türkiye’ye girince yakalanır mı? Benim suç duyurumun asılsız olduğu ortaya çıkarsa bana bir şey yaparlar mı?

Cevap:

Merhabalar, eşimiz yurt dışında yaşıyorsa dava dilekçenisinin kendisine tebliğ edilmesi gereklidir. Tebligat yapılmadan ve taraf teşkili sağlanmadan davanın sonuçlanması mümkün değildir. Bu sebeple eşinizin adresini öğrenmeniz gerekiyor. Malesef yurt dışında gönderilen tebligatlar çok uzun sürede geri dönüyoe. Bu sebeple davalar uzun sürüyor. Eğer eşiniz hakkında suç duyurusunda bulunursanız ve bu suç duyurusunun asılsız olduğu ortaya çıkarsa sizin hakkınızda iftiradan dolayı dava açılabilir. Zira iftira TCK ‘da suç olarak düzenlenmiştir. Bu konularda ayrıntılı bilgi için iyi bir boşanma avukatından yardım alınız. boşanmak istiyorum ama boşanamıyorum

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.