Soru:

Herkese iyi günler, benim bazı konularda sizin bilgilerinize ihtiyacım var. Bana yardımcı olursanız şimdiden hepinize teşekkür ederim. Benim abim ile eşi 2010 yılında evlendiler. Evliliğin ilk gününden itibaren aralarında şiddetli geçimsizlik başgösterdi. Abim çok yardım severr, arkadaş canlısı ve konuşkan birisidir. Yengem ise hiç konuşmaz asık suratlı birisidir. Öyle ki eve gelen misafirler bile bir daha gelmek istemezler. Abimin düğününü babam yaptı. Babamın maddi durumu çok iyi değil. Bu nedenle baya borca girdi. Abimde babama yardımcı olmak için yengemden altınlarını istedi ve onun parasıyla borcu kapattı. Bu olaydan sonra araları iyice bozuldu. Öyle ki abim hastalandığım yengem bir tas çorba bile yapmamış ve bizi aradı gelin oğlunuz çok hasta diye. Bunun gibi bir çok olay daha oldu. Biz evliliklerinin yürümeyeceğine kanaat getirdik. Abime boşanma davası açmasını söyledik ama o boşanmak istemediğini söyledi. Geçenlerde gene kavga etmişler çok fazla bağırınca komşular felan gelmiş onları ayırmış bunun üzerine de yengem evi terketmiş. Annemle babam yengemin yanına gittiler barıştırmak için ama ne yazık kı yengem onları dinlemiş bile. Geçen gün abimin evine bir tebligat gelmiş. Yengem şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açmış. Dava dilekçesini okuduğumuzda yazılanlara inanamadık. Yengem bir sürü gerçek dışı iddia da bulunuyor. Ayrıca boşanma dilekçesinde abimden nerdeyse maaşı kadar bir nafaka istemiş. Bunun yanında da çok yüksek miktarda maddi manevi tazminat talebinde bulunmuş. Bu dilekçeyi okuduktan sonra ailecek huzursuz olduk. Zira abim zaten asgari ücretle çalışıyor. İstenilen nafakayı ödemesine imkan yok. Hele maddi manevi tazminatı hiç ödeyemez.. Bu dava sonucunda ne olur? Abime ne gibi maliyeti olur.

Cevap:

Merhabalar, boşanma davası açıldıktan sonra hakim resen gerekli tedbirleri alır. Bu tedbirlerin en başında nafaka gelir. Eğer abinizin eşi çalışmıyorsa hakim ona uygun bir nafaka bağlacaktır. Fakat bu tutarı abinizin maaşının tamamı olmaz. Ayrıca boşanma davasında abiniz kusurlu çıkarsa hakim maddi manevi tazminata da hükmedebilir. Bu maddi manevi tazminat tutarı tarafların sosyal ekonomik durumuna göre belirlenir.

boşanma ve sonuçları

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.