Soru:

Merhabalar değerli arkadaşlar, ben 10 yıllık evliyim. Bu evlilikten 5 yaşında bir erkek çocuğumuz var. Eşimle uzun süreden beri anlaşamıyoruz. Geçen gün oturduk iki medeni insan gibi konuştuk ve anlaşmalı şekilde boşanmaya karar verdik. Ben gidip davayı açıcam eşimde protokolü imzalayacak. Aramızda her şeyi konuştuk. İkimizde çocuğun velayetini istiyoruz. Eğer velayet konusunda anlaşamazsak davanın çekişmeli olarak yürüyeceğini biliyorum. Dava çekişmeli olarak devam ederse de çocuğun yaşı küçük olduğu için çocuğu anneye vereceklerini de biliyorum. Bu sebeple olayı mahkemeye taşınmadan çözmeye çalışıyorum. Eşime çocuk altı ay sende kalsın altı ay bende kalsın dedim. Eşim de bu tekfili kabul etti. Bu konuda ikimizde mutabıkız. Fakat böyle bir durumu hakimin kabul edip etmeyeceği konusunda çekincelerim var. Zira bir avukat arkadaşım böyle bir şeyi hakim kabul etmez dedi. Ben bu şekilde boşanamazsam boşanmamayı tercih ederim. Zira çocuğumu çok seviyorum ve uzun süre ondan ayrı kalmaya dayanamam. Bütün bunların yanında daha önce açılan bir boşanma davası var ve bu dava feragatle sonuçlandı. Bu durum anlaşmalı boşanmamıza engel olur mu?

Cevap:

Merhabalar, öncelikle belirmek isterim ki önceki davanızın feragatle sonuçlanması yeni bir boşanma davası açmanıza engel değildir. Zira anlaşmalı şekilde boşanacağınız için olayın esasına girilmeyecektir. Anlaşmalı şekilde boşanırken boşanma, nafaka, tazminat, velayet, çocukla kişisel ilişki gibi konularda mutabakata varmış olmanız ve bunu yazıya dökmeniz gerekir. Çocuğun altı ay sizde altı ay eşinizde kalması hukuken mümkün değildir. Velayetin taraflardan birine verilir ve diğer tarafla kişisel ilişki tesis edilir. Bu kişisel ilişkinin süresi altı ay olamaz. Genel olarak hafta sonları, özel günlerde, yarı yıl tatilinde ve yaz ayalarında yaklaşık bir aylık gibi bir süre ile kişisel ilişki tesis edilir. Fakat mahkeme tarafından tesis edilen kişisel ilişkiye bire bir uyulması gerekmez. Yani eğer eşinizle anlaşırsanız 6 ay boyunca çocuğunuz size kalabilir. Mahkeme tarafından belirlene kişisel ilişki günleri taraflar arasında anlaşmazlık çıkması durumunda uyulması gereken günlerdir. Bu konularda iyi bir boşanma avukatından yardım almanızı öneririm. anlaşmalı boşanmak istiyorum

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.