Soru:
Herkese iyi çalışmalar, ben sizlere bir kaç soru soracağım. Ben eşimle uzun süredir anlaşamıyorum. Eşimizle biz ayrı dünyaların insanalarıyız. Eşimle aramamızda çok fazla kültür ve düşünce farklılığı var. Yediğimiz yemeklerden tutunda dinlediğimiz müziklere varana kadar her şeyimiz farklı. İlk başlarda bunun sorun olmayacağını düşünüyordum sevdikten sonra her şey düzelir diye umuyordum fakat öyle olmadığını anladım. Şu an eşimle ortak olarak paylaştığımız hiçbir şey yok. Bu sebeple eşimden boşanmak istiyorum. Fakat eşimle yaşadığımız olayların hepsi evin içinde yaşandığı için çevremde kimsenin olaylar hakkında direk bir bilgisi yok. Bir tek akrabalarım ve ailem bazı olaylara şahit oldular. Biliyorum ki boşanma davası açmak için delile ihtiyaç var. Boşanma davalarında en kuvvetli delil tanık beyanları. Bu yüzden ben davamda annemi, babamı, kardeşimi, teyzemi, amcamı şahit olarak dinletmek istiyorum. Bu dinleteceğim kişilerin yakın akrabam olması hakimin onlara bakış açısını değiştirir mi? Böyle bir davada eşim kendi ailesini şahit olarak dinletebilir mi? Ben dinletmesini istemiyorum zira eşimin ailesi başka şehirde ve aramızda yaşanan olayların hiçbirine şahit olmadılar. Son olarak ta eşim evin içinde bana defalarca kez hakaret etti fakat buna hiç kimse şahit olmadı. Şimdi şahit olmadığı için ben bu hakaretleri boşanma sebebi olarak ileri süremeyecek miyim?
Cevap:
Merhabalar, çekişmeli boşanma davalarında iddianızı her türlü delille ispatlayabilirsiniz. Boşanma davalarında boşanma nedeni olarak ileri sürülen olaylar genellikle evin içinde yaşandığı için delil bulmak oldukça güçtür. Bu sebeple en çok başvurulan delil tanık beyanlarıdır. Boşanma davalarında herkes tanık olarak dinlenilebilir. Zira hakim tanık dinlerken tanıklara yemin ettirmekte ve yalancı şahitliğin suç olduğunu hatırlatmaktadır. Bu sebeple boşanma davasında tanık beyanlarına itibar edilir. Fakat yakın akrabalar tanık olarak dinlenirken yanlı ifade verebileceklerinden dolayı hakim bu beyanlara itibar edip etmemekte serbesttir. Fakat sırf yakın akraba diye bu tanık ifadeleri yok sayılamaz. Ayrıca olay hakkında bilgi ve görgüye sahip olmayan kişilerin ifadeleri mahkeme hükme esas alınmaz. Bu konuda uzman bir boşanma avukatından yardım almanızı öneririm.
akrabaların şahitliği

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.