Soru:

Merhabalar, ben yaklaşık olarak 4 yıldır evliyim, bazı sağlık sorunları yüzünden çocuğumuz olmuyor. Çocuğumuzun olması için sürekli olarak doktora gidiyoruz. Tüp bebek yöntemini denemek için para biriktiriyoruz. Fakat ben çocuk konusunda kararsızım zira eşimle bana ve evine karşı çok ilgilisiz. Eğer bir boşanma sürecine gireceksek çocuğum olmasını istemiyorum. Zira çocuk bu süreçten olumsuz etkilenecek. Eşim aile birliğinden doğan yükümlülüklerini yerine getirmiyor. Kendisi sadece evde oturuyor ve bana emrediyor şunu yap bunu yap diye ben bu süreçte çok yıprandım. Eşim sanki evin erkeği değil gibi. Arabamız bozulduğunda bile ben sanayiye götürüp yaptırıyorum. Arabamız yolda kalıyor eşim beni öylece bırakıp gidiyor ben çevreden insanların yardımıyla arabamamı kurtatıyorum. Ayrıca eşim benim ailemle görüşmemi istemiyor. Bu nedenle kendisinden boşanmak istiyorum. Öyle ki eşim daha bir kere benim ailemi aramadı. Bayramlarda bile ailemle görüşmeme izin vermiyor. Sanki ben onun tutsağıymışım gibi hissediyorum. Eşin ilgilisiz olması boşanma sebebi olduğunu düşünüyorum. Zira o olmasa ben çok daha rahat yaşarım. Eşimin bana kazandırdığı hiç bir şey yok. Aksine bana köstek oluyor. Evlilik demek iki insanın bir yaşamı paylaşmasıdır. İnsanların birbirine destek olmasıdır. Fakat ben ne yazık ki böyle bir aileye sahip değilim. Bu nedenle boşanmak istiyorum. Şimdi ben çekişmeli boşanma davası açarsam bu nedenlerle kabul olur mu? Eğer olmazsa ne yapmam gerekir. Zira çocuğumuz olduktan sonra her şey çok daha zor olacak. Ne olur bana yardımcı olun.

Cevap:

Merhabalar, eşinizin size ve evinize karşı ilgisiz olması bir boşanma sebebidir. Ayrıca eşinizin ailenizle görüşmenize izin vermemesi de boşanma sebebidir. Bu nedenlerle dayanarak boşanma davası açabilirsiniz. Eğer bu anlattıklarınızı tanık beyanları ile ispatlayabilirseniz mahkeme boşanma davanızı kabul edecektir. Bunlara ek olarak boşanma davanızın için nafaka, maddi – manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Eğer ortak almış olduğunu ev ya da araba var ise bunlar için de talepte bulunabilirsiniz. Benim size tavsiyem bu kararı verirken çok iyi düşünmeniz ve uzman bir avukattan yardım almanızdır. Boşanma Aile Konutu

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.