Soru:

Herkese iyi akşamlar değerli arkadaşlar. Benim sizlere bir kaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim. Ben eşi tarafından aldatılan bir kadınım. Aslında uzun süredir aldatıldığımı hissediyordum fakat elimde hiçbir somut delil yoktu. Eşim sürekli olarak iş gezilerine gidiyor. Yurtdışında işleri oluyor ve yurtdışına gidiyor arkadaşlarıyla orada kadınlarla birlikte olduğunu düşünüyorum ama yurtdışında olduğu için takip etme şansım yok malesef. Fakat geçen gün telefonunu evde unutmuş. Telefonunu kurcaladığımda bir çok kadınla mesajlaşmalarını yakaladım. Bu mesajların fotoğrafını çektim ve saklıyorum. Bu mesajlarda eşim bir çok kadına aşkım, tatlım, bitanem gibi kelimeler kullanıyor. Bu mesajlar boşanma davasında delil olur mu? Ben bu mesajları kaydını da çıkarmak istiyorum. Eşiminin numarasının ait olduğu gsm firmasını aradım. Bana verilmeyeceğini söylüyorlar. Mahkeme tarafından çıkarılması gerekiyormuş. Ben boşanma davası açtığımda mahkeme bunları çıkarır mı? Eğer mahkeme bu mesajları çıkarırsa zaten her şey gözler önüne serilir. Eşim bir çok kadınla ilişkiye girmiş. Bir çok otelde beraber kalmışlar. Eşim bu kadınlara bir sürü hediye almış.  Hatta bazı kadınlara ev bile tutmuş bunların hepsi mesajlarda yazıyor. Ben boşanma istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekir bana yardımı olur musunuz?

Cevap:

Merhabalar, anlattığınız nedenlerle çekişmeli boşanma davası açmanız gerekmektedir. Bu davayı isterseniz şiddetli geçimsizlik nedeniyle açarsınız isterseniz de zina nedeniyle açabilirsiniz. Zira eşinizin davranışları hem her iki nedenle de boşanma davanızda delil olacaktır. Fakat benim size tavsiyem şiddetli geçimsizlik nedenine dayanmanız zira zina nedeniyle boşanma davası özel bir boşanma sebebidir ve sadece zina sebebine dayanırsanız başka iddialarınızı hakim dinlemeyecektir. Ayrıca zinaya dayalı boşanma davasında 6 aylık zamanaşımı süresi vardır. Boşanma davasında mesaj kayıtları delil olarak kullanılmaktadır. Fakat gsm şirketinden gelecek kayıtlarda mesaj içerikleri çıkmayacaktır. Sadece hangi gün ve saatte kime mesaj gönderildiği görünür. Bu sebeple çekmiş olduğunu fotoğrafları mahkemeye sunun ve mesaj kayıtlarını isteyin. Bu durumda mesaj kayıtları delil olacak ve hakim boşanma davasını kabul edecektir. Bu süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak için iyi bir boşanma avukatına başvurunuz.

boşanma davasında mesaj kayıtları

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.