Soru:

Merhabalar, benim sizlere bir kaç sorum olacaktı. Eğer ceveplarsanız çok sevinirim. Biz 10 senelik evliyiz. Bu 10 sene boyunca inişli çıkışlı bir evliliğimiz oldu. Yani bazen o kadar mutlu ve uyumlu bir çift oluyorduk ki herkes bize imreniyordu. Bazende o kadar çok kavga ediyoruz ki nerdeyse kanlı bıçaklı olacağız. Aslında eşimi çok seviyorum ve biliyorum ki oda beni seviyor. Fakat ikimizde de inatçılık var. İkimizde kavga sırasında geri atım atmıyoruz. Birbirimize bağırıyoruz, ortalığı kırıp döküyoruz. Kavgalardan sonra barışmamız da hayli zaman alıyor. Zira ikimizde suçu kabullenmiyoruz ve inat ediyoruz. Benim bu evlilikten iki tane kız çocuğum var. Aslında çoğu kavgamızın nedeni eşimin ailesi. Sürekli olarak bizim evliliğimize müdahale ediyorlar. Hep onların istediği olsun istiyorlar. Bunun sonucu olarakta eşimi dolduruyolar bana karşı. Eşimde onlara inanıyor ve sürekli tartışma yaşıyoruz. En son kavgamız gene eşimin ailesi yüzünden oldu. Biz bir ev almak istiyoruz ama ailesi o evin kendilerine yakın olması gerektiğini söylüyor bende onlardan uzak bir yerde olmasını istiyorum. Sırf bu yüzden eşimle tartıştık ve tartışmamız çok büyüdü. Eşim evdeki tüm camı çerçeveyi indirdi. Daha sonra da kapıyı çarpıp çıktı gitti. Yaklaşık olarak 6 aydır da gelmiyor eve. Ben şimdi kendisine eve dön çağrısı yapmak istiyorum. Bunun için notere mi gitmem gerekiyor? Yoksa dava mı açmam gerekiyor? Açık söylemek gerekirse ben boşanmak istemiyorum ama onu eve döndürmem gerekiyor böyle bir şey yaparsam eve döneceğini düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Cevap:

Merhabalar, eğer boşanmak istemiyorsanız eve dön çağrısı yapmanızın bir anlamı yok zira eve dön çağrısı terk nedeniyle boşanma davası için yapılır. Bu çağrı sonucunda iki ay içinde evinizi eve dönmezse boşanmanıza karar verilecektir. Fakat boşanmak istiyorsanız bunun için terk nedeniyle değil şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açmanızı öneririm. Zira terk nedeniyle boşanma davası açarsanız başka bir nedene dayanmanız mümkün olmaz. Bu sebeple eve dön çağrısı yapmak sizin faydanıza görünmüyor. Bu konularda ayrıntılı bilgi almak için bir avukata başvurun.

terk nedeniyle boşanma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.