Soru:

Merhabalar, ben yaklaşık olarak 15 yıldır evliyim. İlk başlarda güzel bir evliliğimiz vardı. Fakat zamanla eşim çok değiştir. O ilk evlendiğim insan gitti yerine bambaşka biri geldi. Kendisi zamanında çok uyumlu anlayışlı biriydi fakat artık o kadar çekilmez bir adam oldu ki. Ben kendisini çok seviyorum ama artık hayat benim için çok zor olmaya başladı bu sebeple boşanmak istiyorum. Öncelik eşim sürekli eve alkollü geliyor. Alkollü geldiği zamanlarda bana şiddet uyguluyor. Bu şiddet sonucu ben sokağa çıkmayacak duruma geliyorum. İki tane çocuğumuz var çoğu zaman onların önünde kavga ediyoruz. Çocuklarım bu durumdan çok etkileniyor. Psikolojileri bozuldu. Son olarak eşim bana şiddet uyguladığınında karakola gittim ve kendisinden şikayetçi oldum. Orada polisler benimle çok ilgilendiler. Eşim hakkımda 4 ay evden uzaklaştırma kararı verdiler. Bu karar eşime tebliğ edildi. Şimdi eşim eve yaklaşamıyor. Ayrıca kendisi hakkında ceza davası açıldı. Eşim şimdi benden özür diliyor ama ben gene aynı şekilde bana şiddet uygulayacağını düşündüğümden barışmak istemiyorum. Şimdi eşimin ailesi de bana baskı yapmaya başladı. İki tane çocuk hatırına barışmamızı istiyolar ama ben ne yapacağımı bilemiyorum. Her gün dayak yemek, huzursuz bir hayat yerine boşanıp huzurlu olacağımı düşünüyorum. Evden uzaklaştırma kararı bitince yeniden kararı uzatmak için başvurmayı düşünüyorum bu durumda tahminimce kararı uzatacaklar. Ben şimdi tüm bu nedenlerle boşanma davası açsam kazanma şansım olur mu? Asıl önemli olan konu çocuklarım ben çocuklarımın bana verilmesini istiyorum eğer çocuklar eşime verilirse o kesinlikle ilgilenmez. Birde açılan ceza davası ne olacak ben şikayetimden vazgeçsem eşim gene ceza alır mı? Mahkemeye gidince ne demeliyim.

Cevap:

Merhabalar, eğer eşiniz size şiddet uyguluyorsa ve bu konuda darp raporlarınız varsa şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açabilirsiniz. Bu davanız büyük ihtimalle kabul edilecektir. Ayrıca çocukların yaşları küçükse çocuklarda size verilir. Açılan ceza davasında şikayetinizden vazgeçseniz bile dava kamu davası olarak devam edecektir ve eşiniz ceza alacaktır. Bu konularda iyi bir boşanma avukatından yardım almanız faydanıza olacaktır.boşanma avukatı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.