Soru:

Merhabalar, ben geçen sene temmuz ayında evlendim. Eşimin Almanya da çalışıyor. Eşim evlendikten sonra benim vize işlemlerimi halletmek için Almanya’ya gitti. Bende yaklaşık iki ay bu vize işlemlerini bekledim. Vize işlemlerinde sıkıntı olduğu söylendi ama sanırım herhangi bir sıkıntı da yokmuş.  Neyse asıl konumuza gelirsek. Vize aldıktan sonra ben oraya gittim gittiğimde kayın validem ve 31 yaşında bekar olan görümcemle aynı evde kaldık. Bu süreçte eşimle hiç yalnız kalamıyorduk. Hatta balayına bile kayın validemle beraber gittik. Bunların hiçbirisi bana sorulmadı. Tabi ne kadar da olsa ev üzerine ev olmaz derler ya çok doğru bir deyim. Ben bu duruma taahammül edemiyorum. Eşim annesinin sözünden hiç çıkmazdı kendimi orada sanki bir besleme gibi hissediyordum. Onlar da tabi benim böyle hissetmem için ellerinden geleni yaptılar. Ben evliğiminden hiç bir şey anlayamadım. Sadece ayrı ev istedim diye kayın validem bizi ayrıyor. Üç ay önce beni Türkiye’ye gönderdiler, kendileri resmen benimle oynaıdılar. Oysa ben Almanya’ya gidebilmek için yıllardır çalıştığım iş yerimden ayrılmak zorunda kaldım. Şu an iş bulamıyorum. Çok zor durumdayım. Duyduğum kadarıyla onlar boşanma davası açmışlar. Bende boşanmak istiyorum ama bana yaptıklarının cezasını çekmelerini de istiyorum. Ben onlara burada boşanma davası açsam ve maddi manevi tazminat talep etsem kazanma şansım nedir? Bu konuda baya araştırma yaptım, öğrendiğim kadarıyla erkeğin kadına ayrı ev açma zorunluluğu varmış. Yani eşim bana ayrı ev açmadığı için kusurluymuş. Şimdi ben bu nedene dayanarak dava açabilir miyim? Ne olur bana yardım edin çok zor durumdayım.

Cevap:

Merhabalar, eşinize açacağınız boşanma davası içinde maddi manevi tazminat isteme şansınız elbette var. Eşiniz size ayrı ev tutmadığı için aile birliğinin sağladığı yükümlülükleri yerine getirmemiştir. Bu sebeple mahkeme tarafından kusurlu kabul edilecektir. Bu durumu tanık dahil her türlü deliller ispatlayabilirsiniz. Ayrıca size orada kötü davranılmışsa bunları da boşanma sebebi yapabilirsiniz. Yaşanılan tüm bu olayları dava dilekçenize yazınız. Bu süreçte iyi bir boşanma avukatından yardım alınız.

boşanma tazminat

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.