Soru:

Merhabalar, biz yaklaşık on sene önce birbirimizi çok severek evlendik. Evlendikten bir sene sonra çocuğumuz oldur. Çocuğumuz olduktan sonra eşimini ailesi sürekli olarak evliliğimize müdahale etti. Eşim onlardan izin almadan hiç bir şey yapamaz hale geldi. Hatta onların sözlerine uyarak bana şiddet dahi uygulamaya başladı. Ben artık dayanamıyorum ve boşanmak istiyorum fakat aklıma takılan bir sürü şey var bu konularda yardımıza ihtiyacım var. Biz evlenirken hiç bir mal varlığımız yoktu. Evlilik süresi içerisinde eşimin babası vefat etti ve 2 tane apartman dairesi eşime klaldı. Fakat eşim bu taşınmazları istemedi ve annesi ona parasını ödedi. Yani evlerin parasını banka kanalı ile eşime gönderdi. Daha sonra biz bu paralarla bir ev aldık. Fakat bu eve bende katkıda bulundum. Düğünde takılan altımlarımı bu eve harcadım. Fakat eşim tapuyu aldıktan sonra bana hiç göstermedi. Tapu onun üzerineymiş fakat ablasında duruyormuş. Benim size sorum eşimin ablası bu tapuyla bir işlem yapabilir mi? Evi kendi üzerine alabilir mi? Boşanmamız durumunda benim bu evden pay almam mümkün mü? Eşim hiç bir hak talep edemeceğimi söylüyor. Zira söz konusu ev babasından kalan mirasla alındığını bir avukata sorduğunu benim hakkım olmadığını söylüyor. Fakat bende bu eve altınlarımla katkıda bulundum bu durumu tanık beyanları ile ispat edebilecek durumdayım. Ne olur bana yardımcı olun.

Cevap:

Merhabalar, mal rejiminin tasfiyesi için öncelikle boşanmanız gerekiyor. Boşanma davası kesinleştikten sonra mal rejiminden kaynaklı alacaklarınızın tahsili için dava açabilirsiniz. Eğer almış olduğunuz ev eşinize miras kalan para ile alınmışsa söz konusu mal eşinizin kişisel malıdır. Bu maldan sizin herhangi bir talepte bulunmanız mümkün değil. Fakat ziynet eşyalarınızı bu eve harcamışsanız eşinizin kişisel malına yapmış olduğunuz katkı oranında bir talepte bulunmanız mümkün. Bu durumda altınlarınızın bu ev için kullanıldığını ispat etmeniz gerekir. Ayrıca evin satışının önüne geçebilmek için evin üzerine aile konutu şerhi konulması yönünde bir dava açmanızı öneririm. Tüm bu hususlarda hak kaybına uğramamak için bir avukata başvurun.

Katılma Alacağı

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.