Soru:

Merhabalar, ben yaklaşık olarak on yıllık evliyim. Evliliğimizin içinde alkol, kumar, hakaret, taciz, tehdit gibi şeyler var. Pek çok defa ayrılmak için teşebbüste bulundum ama tehditler ve ailemin baskısı yüzünden ayrılamadım. En sonunda geçen yıl boşanmak için dava açtım bu davada nafaka, velayet, maddi manevi tazminat ve mal paylaşımı konusunda taleplerim oldu.Fakat bu dava benim için tam ızdıraba dönüştü. Kendisi tebligatı almadı. Tebligattan uzun bir süre kaçındı ve davam çok uzadı. Tebligatı aldıktan sonra ise bana çok çirkin ithamlarda bulundu. Bu dava sırasında kendisinin barışma çabaları da oldu. Bu süreç o kadar uzun sürdü ki bende davadan vazgeçmek zorunda kaldım. Zira babam bu dönemde kanser hastası oldu ve ben onu üzmemek için bu davadan vazgeçmeyi uygun gördüm.  Daha sonra eşim bana bir protokol getirdi ve bunu imzala boşanalım dedi. Bende bu protokolü imzaladım. Zira başka çarem yoktu. Bu sürede babamı kaybettim. Ne yaptğımı bilmez bir durumdayken çocuğumun velayetinin eşime verilmesini kabul ettim. Daha sonra mal rejiminden kaynaklı tüm taleplerimdem feragat ettim. Fakat eşim gene boşanmaktan vazgeçti. Ben davamdan feragat ettiğim için bir dava daha açamayacağımı öğrendim. Davadan feragat edince önceki olayları affetmiş sayıldığımı bana söylediler. Şimdi ben eski olaylara dayanarak dava açamıyorum. Yeni dava açmak içinde elimde bir boşanma sebebi yok zira eşimle ayrı yaşıyoruz. Yani eşim bana herhanbi kusurlu davranışta bulunmuyor. Şu an hem evli olmama rağmen sanki bekar bir insanmışım gibi yaşıyorum. Fakat her ne kadar durum böyle olsa da ben boşanmak istiyorum böyle bir durumda ne yapmalıyım ? Ben nasıl boşanabilirim lütfen bana yardımcı olun.

Cevap:

Merhabalar, eğer bir dava açmışsanız ve davanız mahkeme tarafından reddedilmişse bu davadan önceli sebeplere dayarak dava açma şansınız yoktur. Fakat davanız kesinleştikten sonra 3 yıl hiç bir araya gelmezseniz açacağını yeni bir dava ile boşanmamız mümkün olabilir. Fakat 3 yıl beklemek istemiyorsanız eşinizle anlaraşak boşanmanız gerekir. Aksi halde süreç oldukça uzayacaktır.

boşanma avukatı ankara

 

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.