Soru:

Merhaba biz 10 sene önce evlendik , 7 yaşında bir çocuğumuz var. Evlilik süresi boyunca pek çok sorun yaşadık. Genel eşimin sorumsuzluğundan kaynaklanıyor, eşim çalışmıyor. Şiddetli geçimsizlik kapsamına giren sorunlar dışında başka sorunlarımız da var. Evlilik bir bayan olarak bana çok fazla sorumluluklar yükledi. Evin tüm yükünü ben çekiyorum. Yıllardır bu durum böyle. Bu sebeple evli kalmanın bir anlamı yok. Evin tüm işlerini ben yapıyorum. Şu an kendimi eşimin kölesi gibi hissediyorum. O çalışmıyor , hiçbir şey yapmıyor. Sabah kahveye gidiyor akşam geri geliyor. Geceleri geç saatlere kadar tv izleyip sonrada uyuyor. Bense onun yemeğini yapıyorum, çamarını yıkıyorum, ütüsünü yapıyorum, temizliği yapıyorum. Çocuklarıma da ben bakıyorum. Artık evli kalmanın bir anlamı yok. Daha doğrusu boşanmadığım zaman kaybedecek bir şeyim yok. Bu sebeple kendisine boşanmamız gerektiğini söyledim. Fakat kendisi anlaşmalı boşanma protokolünü kabul etmiyor. Tek taraflı dava açarsamda mahkemede evliliğin devamını isterim diyeceğim diyor. Bende gürültü patırdı olmadan boşanmak istiyorum. Paylaşacak bir mal varlığımız yok. Kendisi hiç bir yere bağlı olarak çalışmıyor. Çalıştığını resmi belge ile açıklayabilecek konumda değil. Tek taraflı davaların uzun sürdüğünü biliyorum. Anlaşmalıya ikna etsemde her gün fikri değişiyor. Biz uzun süredir ayrı yaşıyoruz. Ayrı yaşıyor olmamız mahkemede gerekçe olarak kullanabilir miyim? Yani ne kadar bir süre ayrı kalırsak mahkeme boşanmamıza karar verir? Eşimi eve çağırmak gibi bir niyetim yok çünkü geri döneceğini biliyorum. Ne yapmam gerekir bana yardımcı olur musunuz?

Cevap:

Merhabalar, boşanma davası açmadan önce ayrı yaşamanızın açacağınız boşanma davasında pek bir faydası olmayacaktır. Zira bu tür davalarda önemli olan kimin kusurlu olduğudur. Ayrı yaşamanın boşanma sebebi olması için öncelikle bir dava açmanız ve bu davanın reddilmesi gerekir bu durumda 3 yıl beklerseniz ancak o durumda boşanmanıza karar verilir. Somut olayda boşanma davası açılmadığı için ayrı olarak geçirilen sürelerinde bir anlamı yok. Benim size tavsiyem çekişmeli olarak boşanma davası açmanız yönündedir. Fakat bu davayı mutlaka bir avukat yardımı ile açın. Aksi takdirde davanız uzun sürebilir.

Boşanma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.