Soru:

Herkese iyi akşamlar dilerim. Şimdiden verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederim. Ben Türkiye Cumhuriyetinde bir ABD vatandaşı bayan ile evlendim. Sonra eşim ABD’ye gitti ve benim oraya gitmem için gerekli işlemlere başladı. Fakat bu süreçte ( ki bu süreç yaklaşık olarak altı ay) anlayamadığım bir şeyler oldu ve eşim benden boşanmak istediğini söyledi. Sebebini sorduğumda ise artık duygularını değiştiğini ben sevmediğini söylüyor. Ben boşanmak istemiyorum bunu eşime de söyledim. O ısrarla boşanmak istediğini söylüyor. Eşim Türkiye’ye gelmek istemiyor bir daha. Bu durumda davanın amerika’da görülmesi gerekecek. Fakat bende oraya gidemiyorum. Bu işlemlerin nasıl olacağı konusunda kafam çok karışık. Eşim şimdi oradan dava açsa ve boşanmak istediğimi söyleseme dava ne olur? Ben burdayken böyle bir davaya nasıl müdahil olabilirim? Benim haberim olmadan eşim orada boşanabilir mi? Eğer böyle bir şey mümkünse ben duruma nasıl itiraz edebilirim. Amerika kanunlarını hiç bilmiyorum gerçi Türkiye’deki kanunları da çok bildiğim söylenemez. Ne olur bana yardımcı olun bu durum nasıl çözülecek?

Cevap:

Merhabalar, öncelikle burada evlendiğiniz için bu evliliğin yabancı ülke makamlarına bildirilmesi gerekir. Eğer eşiniz bulunduğu ülkede bu bildirim yapmışsa sorun yok ama bildirim yapmadıysa orada evli gözükmeyecektir. Bu nedenle orada bir dava açması da mümkün olmayacaktır. Eğer evlilik konusunda bildirimde bulunmuşsa orada dava açabilir. Böyle bir davada size tebligat yapılması gerekir. Orada açılan davanın Türkçe tercümesiyle birlikte size bir tebligat yapılacaktır. Sizde bu tebligata cevap vereceksiniz. Bu tebligatta boşanmak istemediğinizi belirtebilirsiniz. Daha sonra mahkeme sizin cevabınızı da dikkate alarak bir karar verecektir. Bu karar doğrultusunda boşanmanıza karar verilirse bu karar bu aşamada burada geçerli olmaz. Bu kararın burada geçerli olması için tanıma ve tenfiz davası açılması gerekir. Yani eşiniz önce orada boşanma davasını kesinleştirecek akabinde de burada geçerli olması için yeni bir dava daha açacak. Tüm bu işlemlerden sizin haberiniz olacaktir. Zira size tebligat yapılmadan ve taraf teşkili sağlanmadan dava görülmez. Bu hususlarda ayrıntılı bilgi için bir boşanma avukatına müracaat ediniz.

Boşanma Aile Konutu

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.