Soru:

Merhaba, ben 2010 yılının Ekim ayında 6 yıllık ilişkim olan kişiyle evlendim, altı yıllık ilişkinin ardından pek isteyerek evlendigimi soyleyemem, ben askerde iken okay masasında her şeyin kararı verilmiş, düğün tarihi belirlenmiş hatta utanmasalar ne zaman çocuk yapacağıma dahi karar vermişler oysa askerde iken ben her şeyi düşünmüştüm evlenmeyeceğimi söyleyecektirm. Ben geldikten sonra babama durumu anlattım istemediğimi söyledim fakat babam çok sinirlendi evlatlıktan reddetmekle suçladı. Bende boyun eğmek zorunda kaldım. Tabi ben durumu önceden bildiğim için evliliğin yürümeyeceği belliydi. Evlendikten yaklaşık on iki buçuk ay sonra evi terkettim. Eşime boşanmak istediğimi söyledim. Bildiğim kadarıyla karşı tarafta boşanmak istiyor. Fakat bu süreçte bana bir gıcıklık yapabileceklerinden korkuyorum. Benim tek derdim boşanmak. Şimdi bir dava açsam ve boşanmak istediğimi söylesem hakim bizi boşar mı? Tazminat, nafaka hiç bir şey umrumda değil. Böyle bir dava da hakim davayı uzatır mı? Uzatırsa ne kadar uzatır?

Cevap:

Merhabalar, eşinizle boşanabilmeniz için haklı gerekçelerinizin bulunması gereklidir. Bu haklı gerekçeleri tanık ve benzeri delillerle ispatlamanız gerekir. Zira sadece boşanmak istiyorum diyerek boşanmanız mümkün değildir. İkinci bir yol ise eşinizle anlaşarak boşanmak. Bu durumda boşanma nedeni ileri sürmeniz gerekli değildir. Eşinizle anlaşırsınız ve tek celsede dava biter. Eğer eşinizle anlaşamazsanız çekişmeli şekilde boşanma davası açmanız gerekir. Eşinizi bu davada kusurlu gösteremezseniz davanın reddedilecektir. Zira boşanma davasının kazanılması için diğer eşin kusurlu olması gerekir. Kimse hem kusurlu olup hem de bu kusurdan menfaat sağlayamaz. Hukuk sistemi böyle bir şeye imkan tanımaz. Eğer eşinizi kusurlu gösterebilirseniz bu durumda davanız kabul edilebilir. Fakat davanız reddidilse bile her şey bitmiş olmaz. Davanız reddedildikten ve bu red kararı kesinleştikten sonra 3 yıl evlilik birliği kurulmaz ise açacağınız yeni davada hakim boşanmaya karar verecektir. Eğer bu üç yıl içinde evlilik birliği tekrar kurulursa yani tekrar bir araya gelirseniz bu durumda hakim boşanma davanızı reddecektir. Bu süreçte hak kaybına uğramamak ve kısa bir şekilde çözüme ulaşmak için iyi bir boşanma avukatına başvurunuz.

ankara tanıma tenfiz

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.