Soru:

Merhaba, benim sizden yardım istediğim bir konu var. Ben uzun süredir eşimden şiddet görüyorum. Deyim yerindeyse kırılmayan yerim kalmadı. Bu durumu aileme bildiremiyorum. Eğer aileme söylersem ciddi olaylar yaşanır. Onlar uzakta olduğu için beni mutlu biliyor. Fakat ben artık dayanamıyorum ve boşanmak istiyorum. Bu durumu eşime söylediğim zaman çok kızıyor ve boşanmak istemediğini söylüyor. Eğer o boşanmaya yaşanaşmazsa benim çekişmeli dava açmam gerekiyor. Çekişmeli davaların çok uzun sürdüğünü duydum. Böyle bir süreci kaldırabilecek gücüm yok. Bir an evvel her şeyin sonuçlanmasını istiyorum. İki tane çocuğumuz ve okula gidiyorlar. Ben çalışmıyorum. Boşandıktan sonra çalışmayı düşünüyorum ama iş bulana kadar geçen sürede nasıl geçineceğimi bilmiyorum. Ben anlaşmalı şekilde boşanırsam gene nafaka alabilir miyim? Çocuklarımın velayetini kime verirler? Olur da eşimi anlaşmalı şekilde boşanmaya ikna edebilirsem bu prosedür nasıl işler? Anlaşmalı boşanmanın usulü nedir?

Cevap:

Merhabalar, eğer eşinizden sürekli olarak şiddet görüyorsanız bu durumu darp raporları ile ispat edebilirseniz boşanma davanız çok uzun sürmez. Bu nedenle eşinizi ikna edemezseniz de üzülmeyin. Bu süreçte çekişmeli dava açarsınız davayı kazanır ve boşanırsınız. Ayrıca eşinizden gördüğünüz şiddetten dolayı eşinizden maddi manevi tazminat alabilirsiniz. Eğer çalışmıyorsanız ve boşanmayla birlikte yoksulluğa düşecekseniz hakim size yoksulluk nafakası bağlayacaktır. Ayrıca çocukların velayeti konusunda bir karar verecektir. Bu karar neticesinde eğer çocuklar size verilirse onlar için iştirak nafakası alma şansınız var. Eğer anlaşmalı şekilde boşanmaya eşinizi ikna ederseniz. İkiniz bir araya gelerek bir protokol imzalamalısınız. Bu protokolde, boşanma, yoksulluk nafakası, iştirak nafakası, çocukların velayeti, maddi manevi tazminat, çocukla kişisel ilişki kurulması gibi konularda bir mutabakata varmış olmanız be bu durumu protokole yazmanız gerekiyor. Anlaşmalı boşanma sürecinin en önemli kısmı protokol olduğu için çok dikkatli ve özenli şekilde bu protokolü hazırlayın. Bu protokolü hazırlarken bir avukat yardımı almanızı öneririm. Daha sonra bu protokolle birlikte bağlı bulunduğunuz adliyenin aile mahkemesi bir dilekçe ile dava açıyorsunuz ve duruşmaya çıkıyorsunuz. Tüm işlemler bittikten sonra boşanma işlemizin gerçekleşir.Anlaşmalı Boşanma

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.