Soru:

Merhabalar, ben 10 sene evvel gençliğin verdiği heyecanla sevdiğim kızla evlendim. Halende evliliği sürmekte. Eşim evlendikten sonra benimle ne evimle ilgilendi. Gözü sürekli başkalarının malı müklünde. Benim kendi iş yerim vardı ama devretmek zorunda kaldım. Şu an çokta yüksek olmayan bir maaşla çalışmak zorundayım. Ben eşimi daha önce defalarca kez aldattım. Aldatmamın nedeni benimle ilgilenmemesi. Bu durum yüzünden o kadar mutsuzum ki psikolojik tedaviye ihtiyacım. Benim iki tane kızım var. Eşim sürekli olarak bu çocukları bana karşı kullanıyor. Kendisinde ciddi psikolojik sorunları var. Ben artık boşanmak istiyorum. Eşimden benden sadece para istiyor başka hiçbir ilişkimiz yok. Kendisine boşanmak istediğimi söylediğim zaman çılgına döndü ve olay çıkardı. Kendisi yemek dahi yapmayan birisidir. Ayrıca kendisi aşırı derece dincidir. Bu nedenle aramızda cinsel münasebet olması günahmış. Oysa ki kendisi resmi nikahlı eşim. Bu durumun sebebi de eşimin ailesi. Onlarda bu nedenle boşandı. Eşimin annesi zengin tarikatçi ile evlendi. Benden habersiz çocuklarımı alıp annesinin yanına gidiyo bazen iki hafta dönmediği oluyor. Çocuklarım oraya gitmek istemediklerini bana söylüyorlar. Eşimle bu konuları konuşmaya çalışıyorum ama nafile kendisi beni hiç dinlemiyor. Boşanmadan sonra çocuklar onda kalabilir ben maddi manevi ne gerekiyorsa yaparım. Ben eşime boşananalım diyorum ama ama eşim çılgına dönüyor. Eşim mahkemede boşanmak istemediğini söyleceğini dile getiriyor. Şimdi mahkemeye gitsem çocukları kime verirler? Eğer çocuklarımı bana vermezlerse çocuklara ne kadar nafaka öderim? Dava açınca boşanabilir miyiz? Dava ne kadar sürer? Lütfen bana yardım edin artık dayanamıyorum.

Cevap:

Merhabalar, eşinizin size ve evliliğinize olan ilgisizliği nedeniyle dava açabilirsiniz. Davanızı şiddetli geçimsizlik nedenine dayandırmanız gerekmektedir. Dava sırasında eşiniz aldatıldığını iddia eder ve ispatlarsa davanız reddedilebilir. Bu olasılık dışında davanızın boşanma ile sonuçlaması muhtemel. Çocukların yaşları eğer küçükse anneye verilecektir. Eğer belirli bir yaşın üstünde iseler çocukların görüşü alınarak velayet konusunda bir karar verilecektir. Çocuklar için nafaka ödemeniz gerekir. Bunun miktarını hakim tespit eder. Bu hususlarla ilgili olarak mutlaka bir boşanma avukatından yardım alınız.şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma

 

 

 

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.