Soru:

Merhabalar değerli arkadaşlar benim sizlere bir kaç sorum olacak. Ben 4 yıl önce büyük bir aşkla evlilik yaptım. Evliliğimiz çok güzel başladı ve çok güzel gidiyordu fakat son 3 aydır aynı şeyleri söylemem mümkün değil. 1 yaşında bir kızımız var. Eşim ev hanımı ben de çalışan biriyim. Akşam mesai çıkışında direk evime gider ve ailemle ilgilenirim. İş yerinde bir kız arkadaşla tanıştık ama kendisi farklı bir yerde sadece telefonlar ve bazen de internette konuşuyoruz. 3 ay önce elim mailime girmiş ve o kız gönderdiğim tüm mesajları görmüş. Fakat ben orda her şeyi yazmamıştım. Sadece napıyosuni nasıl gidiyor, özlettin kendini, görüşemiyoruz gibi şeyler yazıyordu. Bu olaydan sonra eşim beni aldattın diyerek benden uzaklaştır ve kısa bir süre sonra iş buldu ve çalışmaya başladı. Geçen bir boşanma avukatı ile görüşmüş ve boşanmak istediğini söyledi. Ne yaptıysam bu kararından vazgeçiremedim. Kendimi ona ispatlayamadım. Ben ne olursa olsun boşanma istemiyorum . Aramızda şiddetli geçimsizlik yok. Kızımın babasız büyümesine izin vermeyeceğim. Ben kendisinin her davranışını hoşgörü ile karşılıyorum fakat o beni dinlemek dahi istemiyor. Şimdi sizden yardım istiyorum yuvamın yıkılmasını istemiyorum. Boşanma davası açılırsa hakim beni dinler mi? Dava açılır açılmaz benim için evden uzaklaştırma kararı verirler mi? Benim aldattığıma ilişkin hiçbir delil yok. Çocuk konusunda ise ben eşimden daha fazla ilgileniyorum. Eşimin ailesi de boşanmamızı istemiyor. Hatta eşimin annesi bile benim lehime şahitlik yapacak. Herkes bana hak veriyor. Böyle bir duruma rağmen hakim boşanma kararı verir mi? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Cevap:

Merhabalar, eğer eşiniz söz konusu mailleri ilişkin kayıtları mahkemeye sunarsa güven sarsıcı hareketten dolayı mahkeme boşanma kararı verebilir. Fakat söz konusu maillerde güven sarsıcı bir ifade yoksa hakim bu durumda başka delil isteyecektir. Eğer eşiniz başka delilde sunamazsa ve siz kusurunuz olmadığını şahitlerle ispatlarsanız dava reddedilebilir. Dava açılınca hemen evden uzaklaştırma kararı verilmez. Fakat mahkeme müşterek konutu eşinize tahsis edebilir. Bu konularda ayrıntılı bilgi almak için iyi bir boşanma avukatına başvurun.

Boşanma istemiyorum ne yapmalıyım

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.