Soru:

Ben yaklaşık olarak on aylık evliliyim ve aynı zamanda 7 aylık hamileyim. Evliliğimizin ilk gününden beri eşim ve ailesi töre adı altında bana zulüm ediyorlar. Örneğin anne ve babamın bana aldığı giysileri bile giyemiyorum sırf töre nedeniyle. Hamileliğim hakkında bana soru sordurmuyorlar. Evlerimiz ayrı olmasına rağmen sabah sekiz buçukta eşimin ailesininde evinde olmam gerekiyor. Bunun gibi bir sürü saçma sapan kurallar var. Bunları töre adı altında yapıyolar. Özet olarak benden isteyenen tek şey onursuz ve haysiyetsiz bir yaşam ve şartlar ne olursa olsun tepki göstermemek. En son olarakta ayrı olan evlerimizin birleştirilmesi kararı alındı ve ben bunu istemiyorum fakat eşim dayatıyor. Bu durumu ben kabul etmeyince kayın pederim tarafımdan kendi evimdeki yiyecekler boşaltıldı, elektrik şalterleri kapatıldı ve kendi evime gidemiyorum. Ben artık buna dayanamadığımdan kendi ailemin evine sığındım. Bu durumda evi terketmiş olduğum için olası bir davada bu durum bana sıkıntı yaşatır mı? Yukarıda anlattığım her şey doğrudur. Ben böyle bir hayat sürmeye zorlandım. Bana bu yapılanlara karşı hukuki olarak ne yapabilirim. Bana yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Cevap:

Merhabalar, anlattığınız hususlar doğrultusunda açacağınız boşanma davası sonucunda boşanma kararı verilecektir. Zira size yapılanlar boşanma nedeninin yanı sıra insan haklarına aykırıdır. Böyle bir şeye kimsenin katlanması beklenemez. Bu sebeple şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açabilirsiniz. Bu davada ailenizi akrabalarınızı komşularınızı ve durumu bilen herkesi şahit olarak gösterebilirsiniz. Evi önce sizin terkemiş olmanız sizin haklarınızı etkilemez. Zira evi terketmek için gayet haklı nedenleriniz var. Hakim bu haklı nedenleri elbette göze alacaktır. Ayrıca çocuğunuz doğduktan sonra çocuğun velayeti de size verilecektir. Hem çocuğunuz için hemde kendiniz için nafaka talebinde bulunabilirsiniz. Eşiniz hem size hemde çocuğa nafaka ödemek zorundadır. Bu yaşanılanlardan dolayı mahkemeden maddi manevi tazminat isteme şansınızda var. Eğer davanızı ispatlar ve eşinizi kusurlu çıkabilirseniz hakim sizin lehinize maddi manevi tazminata hükmedecektir. Tüm bu konularda ayrıntılı bilgi almak için iyi bir avukattan yardım alınız.

Boşanma davası ve töre

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.